בתום הפגישה עם הח"כים הערבים, אמר השר לבט"פ כי "כל להב 433 מופנית לטיפול בארגוני הפשיעה בחברה הערבית". עודה: "הדרישה העיקרית שלנו - החלטת ממשלה ותוכנית למיגור הפשיעה בחברה הערבית". ח"כ טיבי הצהיר כי יקרא להחזיר נשקים

ראשי הרשימה המשותפת נפגשו אחר הצהריים (חמישי) עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן וצמרת המשטרה, ברקע המחאה במגזר הערבי בעקבות האלימות הגוברת. במהלך הפגישה החליטו הצדדים לתגבר את היישובים הערביים ב-600 שוטרים, להתקין בהם מצלמות אבטחה וכן להעביר את תיקי ארגוני הפשיעה במגזר ליחידת להב 433. הצדדים קבעו עוד להיפגש בימים הקרובים כדי לגבש את התוכנית.

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה אמר בתום הפגישה עם ארדן כי החברה הערבית תמשיך במאבק למיגור האלימות. עודה ציין כי "אפשר לומר שיש התקדמות מסוימת בכמה תחומים חשובים, אך זה רחוק מלהיות משביע רצון עבור האזרחים הערבים". עם זאת, הדגיש כי במגזר הערבי "דורשים החלטת ממשלה ותכנית מערכתיות בכל התחומים, לכן נמשיך במאבק".

השר ארדן אמר בראיון ל'חדשות 13' כי, "אני לא מסכים עם אף דעה של חברי הכנסת מהרשימה המשותפת. כשמדובר בהצלת חיי אדם אנחנו חייבים לפנות יחד לציבור. יש תגבור של 620 שוטרים נוספים שמוצבים באופן קבוע. כל יחידת להב 433 שמה את הפשיעה במגזר הערבי בראש מעייניה. היום ראיתם מעצרים בג'נין של רוצחים שביצעו את הרצח בחתונה ונעצרו על ידי מסתערבים".

במסגרת הפגישה הוחלט כי המשטרה תקיים מבצע נוסף לאיסוף נשק במגזר הערבי. חבר הכנסת אחמד טיבי הצהיר בפגישה שהוא יקרא לציבור הערבי להחזיר את הנשק ובפועל לשתף פעולה עם המבצע הזה ועם המשטרה, מה שלא קרה בפעם הקודמת. לפני שנתיים נערך מבצע דומה – ההנהגה הערבית לא שיתפה פעולה, ואחרי עשרה ימים הוחזרו רק שלושה אקדחים.

מאות נהגים ערבים השתתפו הבוקר בשיירה מחאה שמארגנת ועדת המעקב העליונה לענייני הציבור הערבי מהצפון ומהדרום, דרך כביש 6 למשרדי הממשלה בירושלים, כחלק מהמחאה על הגאות באלימות ובפשיעה בחברה הערבית ובדרישה לשינוי מדיניות הממשלה והמשטרה.