שני עיתונאים המשתייכים למחנה השמאל הביעו תמיכה בסיומו המוקדם של שלטון ראש הממשלה בשידור חי וציטטו קטעים מתוך הקדיש. הליכוד: "אפילו בושה אין להם". בן עמי: "רק סיכמתי את דברי אברמוביץ'". הוגשה תלונה למשטרת ישראל

במהלך שידור אמש בערוץ 12 התבדחו הפרשן אמנון אברמוביץ' והמגיש עודד בן עמי בערוץ 12 כשקראו "קדיש" על כהונת ראש הממשלה נתניהו, ובעקבות כך התעוררה סערה. במהלך השידור אמר אברמוביץ': "כל מי שמודיע שיתמודד מול נתניהו או לאחר עידן נתניהו, היה רוצה לראות שעידן נתניהו סוף סוף מגיע אל קיצו". בתגובה ענה בן עמי בציטוט מתוך תפילת קדיש: "בעגלא ובזמן קריב, אתה אומר?". "בעגלא ובזמן קריב ואמרו אמן", השיב פרשן חדשות 12. "אמן", ענה בן עמי.

ראש הממשלה הגיב בזעם על דבריהם של הפרשן והמגיש: "אמנון אברמוביץ' ועודד בן עמי אפילו לא מנסים להסתיר את שנאתם לראש הממשלה נתניהו – ואומרים עליו היום קדיש בשידור חי. תארו לכם מה היה קורה אם מישהו מהימין היה אומר קדיש על אחד ממנהיגי השמאל. אפילו בושה כבר אין להם".

אמנון אברמוביץ' אמר בתגובה לסערה: "עודד בן עמי ואני דברנו על מתמודדי הליכוד לאחר עידן נתניהו. על כך ורק על כך. התגובה לדברינו הינה מניפולציה שקרית וזדונית". עודד בן עמי הגיב בטוויטר: "בעקבות התגובות לדברי בתכניתי הערב, אני מבהיר שסיכמתי את דבריו של אמנון אברמוביץ', שאמר שיתכן שיש מי שמעוניינים שהעידן שאחרי נתניהו יבוא במהרה, במילים 'בעגלא ובזמן קריב' שהן תרגום דבריו של אמנון בארמית. כל פרשנות אחרת לאמירה הזאת אינה במקומה, ולא ראוי ליחס לי כל כוונות נסתרות. אני מאחל לראש הממשלה אריכות ימים ובריאות טובה".

שר התקשורת דוד אמסלם התייחס לסערת הקדיש ואמר: "נדהמתי והזדעזעתי לשמוע את דובר צה"ל לשעבר ואת ה"פרשן" הפוליטי של החדשות, מספידים את רה"מ נתניהו ואף קוברים אותו בשמחה רבה. עם כל הכבוד לכישורי הארמית של השניים- מדובר בהתבטאות חמורה, מבישה ונלוזה, שאין לה מקום במהדורת חדשות במדינה דמוקרטית. קברניטי קשת – עצרו את הפארסה הזו, ומיד".

נציין כי יו"ר סניף הליכוד בבאר יעקב, שימי טל, הגיש תלונה באמצעות משרד עורכי דין, לנציב התלונות ברשות השנייה. מאוחר יותר אתמול גם הגיש תלונה במשטרה.