מתוצאות הבדיקה של משרד הבריאות שפורסמו הבוקר עולה כי מקור ההרעלות בסניף ארומה בת"א נובע ככל הנראה מאחסון לקוי של טונה באריזה במשקל 2 ק"ג בסניף ולא קשור לחברה המייצרת. ארומה ת"א: "נערוך בדיקות מקיפות. הסניף לא ייפתח"

משרד הבריאות פרסם הבוקר (חמישי) את תוצאות הבדיקה בפרשת הרעלת הטונה, שבה שני בני אדם אושפזו אחרי שאכלו טונה בסניף ארומה ברחוב במנחם בגין בתל אביב. המשרד מדווח כי תוצאות המעבדה הראשוניות הגיעו והן מעידות כי מקור ההרעלות בסניף ארומה בת"א נובע ככל הנראה מאחסון לקוי של טונה באריזה במשקל 2 ק"ג בסניף. המשרד מבצע בדיקות מעבדה נוספות אשר תוצאותיהן יפורסמו בימים הקרובים.

ככל הנראה חברת ויליגר המייצרת את הטונה לא אחראית להרעלה – כך לפחות לפי תוצאות המעבדה הראשוניות – אלא מארז גדול שנשאר פתוח בסניף המדובר.

"משרד הבריאות מבצע בדיקות מעבדה נוספות אשר תוצאותיהן יפורסמו בימים הקרובים. המשרד מבקש להדגיש למסעדות, מטבחים מוסדיים ועסקי מזון אחרים אשר עושים שימוש בטונה, לעשות זאת בהתאם לנהלים של המשרד ובהתאם להנחיות היצרן. חקירות אפידמיולוגיות נוספות מבוצעות בכל מקרה של הודעה על הרעלת מזון", כך הודעת משרד הבריאות הבוקר.

מארומה תל אביב נמסר בתגובה: "כפי שהודענו – הסניף בו אותר הליקוי נסגר עד הודעה חדשה, ומנות הטונה בכל רחבי הרשת מוחלפות. אנו עורכים במקביל בדיקה מקיפה באמצעות חברה חיצונית, ואת תוצאותיה נפרסם בשקיפות לציבור. עד אז – הסניף לא ייפתח. בריאות הציבור היא הערך העליון ביותר של הרשת, ואנו מבטיחים לעשות הכול על-מנת שתקלה מסוג זה לא תחזור שוב".