צילום מסך: רשת חברתית פייסבוק

הוסר מחנות הספרים ספרו של הצורר היטלר "מין קאמפף"

בפעילות ארגון בצלמו הוסר מחנות הספרים בכפר ריינה ספרו של הצורר היטלר "מין קאמפף". זאת לאחר פניית אזרח לפעיל חברתי שפרסם את הסיפור ברשת והועבר לבצלמו. כפר ריינה נודע באחרונה בעקבות מאסרה של אישה שקראה לרצח יהודים

פעיל חברתי בשם עמית ברק פרסם פוסט בפייסבוק ובו הוא מספר כי נודע לו על ממכר הספר "מין קאמפף", ספר אותו היטלר כתב, בחנות ספרים בכפר ריינה. הספר שנאסר לממכר בארץ ובחו"ל הוא ספר מבוקש מאוד ומתורגם גם כיום לעשרות שפות. בספר מגולל היטלר על פתרונו הסופי ועל רצונו בחיסול העם היהודי. הוא נכתב עוד לפני השואה והיה לאחד מספרי התעמולה הגדולים של היטלר ותנועת הנאציזם.

כפר ריינה נודע באחרונה בעקבות מאסרה של אישה שפרסמה פוסטים הקוראים לרצח יהודים. צוות יס"מ פרץ לביתה באישון ליל והיא נעצרה והורשעה בגין הסתה לטרור. עוד היא במעצר, תושבי הכפר ארגנו ערבי תמיכה. באחרונה היא שוחררה ואף הוציאה ספר על תקופת מאסרה. בחיפושיה אחר מקום להשקת הספר, נרשמו סירובים רבים לקיום הערב ולבסוף התקיים בחצר בית קטן בכפר. כעת מתברר כי בכפר מוכרים ספרים הקוראים לרצח יהודים.

מנכ"ל בצלמו שי גליק לבעל החנות ודרש ממנו להסיר את הספר מהמדפים. ואכן הספר אשר מתורגם לערבית ועלה כשבעים וחמישה שקלים הוסר. גליק מסר: "נמשיך להלחם בכל דרך בהסתה והאנטישמיות בישראל ובחו"ל. לא ניתן בשום צורה לנאציזם להופיע באף מקום בוודאי לא במדינת ישראל."

הפעיל החברתי עמית ברק מסר: "אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש. מדובר בזילות החוק, זילות זכר השואה, ופגיעה בניצולים. הדברים צריך להדליק נורה אדומה במיוחד בימים אלה בהם האלימות במגזר הערבי משתוללת ויש בקרב ההנהגה שלהם, בין הפוליטיקאים ברשימה המשותפת ואחרים המעודדים אנטישמיות, אלימות, פגיעה בחיילים ובמדינת ישראל. קו ישר מחבר בין הדברים. צריך לברך את אותו אזרח ששם לב לספר הזה ולקרוא לאזרחים להיות עירוניים, לפקוח עיניים, להרים את הראש לא להבליג ולדווח על מקרים דומים."

2 תגובות

הגזמתם עם התמונה של הצור הזה

עמית ברק .
הכתובת לגבי הרשימה המשותפת היא בג"ץ.
להם מותר להסית לרצח ושנאה.
וליהודים אסור אפילו לצעוק לתקומה כמו שצעק הרב כהנה ונרצח.
לך תדע על ידי מי נשלח הרוצח .
כמו גם להרב משולם ועוד ועוד.
אנחנו היהודים גיבורים רק על יהודים אתה לא יודע?
בדור אחאב לא נפל חייל אחד במלחמה אפילו שלא היו צדיקים כי היה אחדות.
אולי זה נובע מזה שאנחנו מתעסקים ב לקרוא ספרים כמו מיין קאפט ועוד דברים .
במקום לטפל בשנאה העצמית שלנו וטיפוח האהבת חינם.
ההתחלה הכי טובה לזה היא:לא להתחנף לאנשים לא טובים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *