המנוף שקרס בתל אביב. צילום: דוברות המשטרה

תיעוד: מנוף קרס סמוך למגדלי אלון בתל אביב, לא היו נפגעים

עגורן שמופעל באתר בנייה ברחוב הסוללים שבתל אביב קרס ממש בסמוך לבנייני משרדים. כוחות משטרה הגיעו למקום ופתחו בחקירה בשיתוף משרד העבודה והרווחה במטרה לברר את נסיבות הקריסה. כוחות רבים הוזעקו למקום, אך שוחררו לדרכם

מנוף קרס היום (שלישי) בדרך יגאל אלון בתל אביב. כוחות מד"א הגיעו למקום, אך לא היו נפגעים. כוחות משטרה נמצאים בזירה ופתחו בחקירה בשיתוף משרד העבודה והרווחה. בתיעוד ממקום הקריסה נראה כי המנוף נפל מאתר בנייה על שני רכבים בכביש. במפגש הרחובות יגאל אלון והסוללים התקהלו עוברי אורח רבים, והמנוף חוסם את התנועה במקום.

עוברי אורח העידו כי המנוף הרים חלקי מתכת, שככל הנראה גרמו לקריסתו תחת העומס הכבד. רענן חדידה, שהיה עם רכבו באזור, סיפר כי "באתי לאכול פה במסעדה. באתי לפנות בכיכר ימינה, אני מסתכל לצד שמאל ורואה רשת בניין. אם אני לא נותן גז – הרשת והמנוף על הראש שלי ושל חבר שלי. נתתי גז, האינסטינקט… שהקדוש ברוך הוא הפנה לי את הראש לראות את הרשת עומדת ליפול לי על הראש".

צילומים: נופר רז

בתוך כך, פועלים רבים נפגעו היום, ביניהם גבר בן 31 שנפצע בינוני לאחר שנפל מגובה באתר בנייה ברחוב העצמאות בקרית אתא. בנוסף על כך, פועל בן 46 נפצע בינוני לאחר נפל מגובה באתר בנייה בעוספיא. צוותי מד"א פינו את הפועלים לבית החולים רמב"ם בחיפה. מוקדם יותר היום נהרג פועל בן 37 לאחר שנפל מגובה של כשלוש קומות באתר בנייה במג'דל שמס שבצפון הארץ.

באירוע קריסת מנוף באתר בנייה ביבנה שאירע בחודש מאי האחרון נהרגו ארבעה בני אדם. על פי החשד, טיפסו ארבעת העובדים על העגורן במטרה להתחיל במלאכת פירוקו, לאחר שלא היה בו צורך עוד. בגובה של כ-30 מטרים, החלו העובדים לשחרר רכיבים בזרוע של המנוף, כשבשלב מסוים נשמטה אחת המשקולות, והיא נפלה אל הקרקע יחד עם שלושה מהעובדים, שנמחצו למוות.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *