דרעי הודיע: אשקלון תיכלל באזור עוטף עזה ותזכה להטבות

שר הפנים הודיע בסיור אשקלון "החלטנו לתקן את החוק כדי להכניס את אשקלון לחוק הרשות לפיתוח הנגב". ראש העיר: "מדובר בתיקון עוול של שנים". דרעי בשדרות: "החיסול התקבל בקונצנזוס מלא כי מדובר בפצצה מתקתקת"

שר הפנים אריה דרעי אמר הודיע היום כי אשקלון תיכלל באזור עוטף עזה ותזכה לכל ההטבות. "הגעתי עם ראשי שני המשרדים שלי לאשקלון, כי אשקלון לא נכללת באזור עוטף עזה ולא זוכה להטבות למרות שהיא סובלת מירי בכל סבב ביטחוני. אני רוצה לבשר לכם כי החלטנו לתקן את החוק כדי להכניס את אשקלון לחוק הרשות לפיתוח הנגב וזה אומר שהמדינה מגדירה אותה כחלק מהעוטף ואשקלון תזכה בכל ההטבות שזוכים יישובים. יוקם מרכז חוסן באשקלון כמו בכל יישובי העוטף", אמר השר דרעי בבפגישת עבודה עם ראש עיריית אשקלון.

עם קבלת הבשורה אמר ראש העיר, תומר גלאם, כי, "מדובר בתיקון עוול של שנים ולאחר מאבק ארוך שניהלתי לטובת העניין מול הממשלה, לרבות בוועדת הכספים. שמח שזכיתי להביא לבשורה כזאת משמעותית לתושבים ולהוגנות המתבקשת נוכח המצבים איתם אנחנו, כעיר וכתושבים, מתמודדים לעיתים קרובות מדי".

בתוך כך, דרעי סייר בשדרות ואמר כי, "בתקופה כזו רגישה, חשוב מאד שכל מהלך ייעשה בקונצנזוס ובהסכמה וברוך ה' עשינו דבר שהתקבל מקיר וקיר וישנה הבנה שהחיסול הזה היה מחויב המציאות. כולם מבינים שהאדם הזה היה פצצה מתקתקת, זה לא רק נקמה וענישה על מה שעשה אלא הוא אדם שאחראי על פיגועים רבם ומונע כל הסדרה. הוא היה אדם בלתי נשלט ולא שמע לשום הוראות. העיתוי נקבע אתמול כי זה התאפשר מבחינה מבצעית. אנחנו המדינה היחידה שבעולם שפועלת במוגבלות הללו".

"אין לנו עניין להמשך ההסלמה, מבחינתנו הסבב הזה יכול להסתיים, אבל הצפי הוא שהצד השני לא יסיים את זה מהר. בחמאס מאידך מבינים שזו הייתה פעולה נקודתית של ישראל שהייתה לה הצדקה גמורה לעשות אותה. לא רק בחמאס מבינים זאת אלא גם הרבה באזור מבינים. אנחנו ערוכים לכל תרחיש ולכן הגעתי לכאן כדי לראות מקרוב מה הם הצרכים", דברי דרעי.

2 תגובות

הרב דרעי חזק ואמץ לך בכוחכה זה.והושע את ישראל

שוב פעם עזה, מה יהיה?

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו