דרמה בשחקים: עשרות שומרי שבת שבתו בנתב"ג • זק"א דאג ללינה ולסעודות • צפו

חברת אל-על ורב החברה הרב יוחנן חיות התגייס אף הוא למשימה למרות שמדובר בחברה אחרת • צפו בהיערכות של ארגון זק"א

דרמה של ממש התרחשה ביום שישי (28.9.12) כאשר נחתו מעל 40 נוסעים שומרי שבת שהיו בטיסת us airways מפילדלפיה לישראל. המטוס היה אמור לנחות בישראל בשעה 14:00 אך לאחר עיכוב של שעתיים בהמראה הבינו הנוסעים שהם ינחתו ממש סמוך לשבת, למרות הסיכון של חילול השבת החליטו חלק מהנוסעים לעלות על הטיסה לאחר שחברת us airways אמרו להם שהם ינחתו בישראל בסביבות השעה 16:00.

קרא עוד:

[postim]

 במהלך הטיסה הודיעה להם צוות הטיסה שיש עוד עיכוב קטן והם ינחתו בישראל לאחר כניסת השבת.

בעקבות בקשה שהגיע למוקד זק"א מאחד המתנדבים שאחיו שהה על הטיסה התגייס צוות של זק"א והרב ניסים אלמליח רב רשות שדות התעופה לכוננות של אירוח כמות גדולה של נוסעים שומרי שבת, הרב יוחנן חיות רב אל-על התגייס אף הוא למשימה למרות שמדובר בחברה אחרת.

ישראל גודלבסקי מפקד זק"א שרון  גייס מאגף לשעת חירום של עיריית פ"ת 100 מיטות שדה ודאג להביאם לנתב"ג עם אמבולנס זק"א. ברלה יעקובוביץ קמב"צ זק"א גוש דן גייס את קייטרינג שטייסל ויוליש קייטרינג שתרמו כמויות של אוכל לשלוש סעודת השבת.

אחד הנוסעים הלל פרנקנטל המתגורר בטקסס, סיפר "היה לחץ אדיר בין נוסעי הטיסה החרדים. שהודיעו לנו שיש עיכוב בנחיתה דיברנו עם הצוות שהיה במטוס והם הביאו לנו מנות כשרות שנשארו להם במטוס למקרה שנשאר ללא מזון.

ברגע שנחנו העבירו אותנו מידית לבדיקת דרכונים מהירה ומשם לאולם קבלת אורחים שם המתין לנו משגיח כשרות של נתב"ג הרב אלעזר מנחם שיטרית שהיה איתנו כל השבת וסיפר לנו על גיוס למענינו של אנשי זק"א היקרים ושל החנויות מזון בבני ברק. והוסיף "זו הייתה שבת שאני לא ישכח בחיי חוויה מיוחדת"

ברל'ה יעקובוביץ קמב"צ זק"א מספר: "מדובר במערך לוגיסטי מורכב מאוד ותוך פרק זמן קצר, לצערנו זה לא הפעם הראשונה שזה קורה ואנו מבקשים בכל לשון של בקשה במקרים של ספק חילול שבת לא לעלות על הטיסה בחו"ל".

צפו במתנדבי זק"א בהיערכות הלוגיסטית

צילום: אנשיל בעק

 תמונה (2) תמונה (3) תמונה (4) תמונה (5)

הבדלה בנתב"ג

תמונה (1)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן