זעזוע ושפל נוראי • שבעה ספרי תורה נגנבו בעורמה

ביישוב ברוש בנגב, נגנבו בעורמה על ידי אחד ממתפללי בית הכנסת שבעה ספרי תורה בעורמה, ובניגוד לדעת התורמים

'אבא זה לא ספר תורה זה בלי קלף' כך טען בנו של אחד מתושבי היישוב ברוש אשר תרם ספר תורה לבית הכנסת ביישוב רק לפני כמה חודשים ספורים, טענתו של הילד התחילה לעורר את חשדם של חלק מהמתפללים, או אז ניגש אחד מהמתפללים לאבא ואמר לו השקט בבקשה את בנך ולאחר מכן אסביר לך הכל, ואחזיר לך את ספר התורה.

קרא עוד:

[postim]

בארון הקודש ביישוב ברוש ניצבו עד לא מכבר שבעה ספרי תורה, אך מלפני תקופה קצרה לא עמדו שם אלא שבעה זוגות עצי חיים עם פרוכות מלאות בדפים וקרטונים אשר ניסו לשוות לפרוכת מראה של כיסוי ספר תורה, בליל שמחת תורה כאשר כאמור בנו של תורם הספר שהוכנס להיכל רק לפני כמה חודשים מגיע לקרוא בחג בספר התורה החדש וכמעט נפל לארץ מרוב הלם ותדהמה, כאשר הוא לוחש לאביו 'אין ספר תורה, אין קלף'. כאשר ביום שמחת תורה התגלתה הזוועה לעיני המתפללים, כאשר בדקו ומצאו שכל שבעת ספרי התורה נגנבו, בעורמה.

מייד נפל חשדם של המתפללים על אחד מהמתפללים שבתקופה האחרונה התעסק עם ספרי התורה ולטענתו לקחם לבדיקה ולתיקון, מה שמתברר עכשיו כסיפור כיסוי למכירתם של שבעה ספרי תורה בניגוד לרצון התורמים והמתפללים, כאשר עקב רצונו לכסות חובות מצטברים של כחצי מיליון שקלים הלך האיש ומכר את כל שבעת ספרי התורה, ומילא תחת הקלף ניירות בכדי שלא יקלטו ולא יחשדו.

מיד במוצאי החג הזעיקו המתפללים את משטרת מרחב אופקים, והם התחילו בסדרת תשאולים, עד שהמתפלל אשר מיד חשדו בו שידו במעל נשבר בחקירתו והודה שעשה את העוול הנוראי בכדי לכסות חובות בסך של כחצי מיליון, שזהו הסך הכולל של ספרי התורה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *