צילום: מארק ניימן/לע"מ

ריבלין: "הרב ליצמן הוא הרמטכ"ל נגד הקורונה – נשמעים להוראותיו"

נשיא המדינה ביקר בפיקוד המרכז והדגיש את חשיבות השמירה על הוראות ההגנה מפני קורונה. ריבלין: "בהתאם להנחיות של מפקדת המלחמה בקורונה במשרד הבריאות, נמנע מלחיצות ידיים", לדבריו: "ליצמן החליט שאנחנו לא לוחצים ידיים ואנחנו נשמעים להוראותיו"

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ביקר היום (חמישי), בבסיס פיקוד המרכז בירושלים. בפתח ביקורו התייחס הנשיא להנחיות משרד הבריאות בנוגע לוירוס הקורונה ואמר: "בהתאם להנחיות של מפקדת המלחמה בקורונה במשרד הבריאות, נמנע עד כמה שאפשר מלחיצות ידיים. הואיל ואנחנו בצבא אז אפשר להצדיע ואין לנו בעיה". ריבלין הוסיף: ״הרב ליצמן הוא הרמטכ"ל נגד הקורונה. הוא החליט שאנחנו לא לוחצים ידיים ואנחנו נשמעים להוראותיו".

את הביקור ליוו מפקד פיקוד המרכז אלוף נדב פדן, מפקד אוגדת יהודה ושומרון תת-אלוף יניב אלאלוף, ומפקדים מהפיקוד. בביקורו קיבל הנשיא את הערכת המצב הגזרתית ושוחח עם מפקדי המטה על בניין הכוח במרחב ועל האמצעים שפותחו על ידם למאבק בטרור.

בתום הערכת המצב הודה הנשיא למפקדים על עבודתם הקשה להגנת המרחב ואמר: "ההתנהלות המאוזנת והמאופקת שלכם מצליחה פעם אחר פעם, למנוע התלקחות במרחב נפיץ מאין כמותו. אתם משכילים, לאורך זמן, לשמור על הסדר והביטחון בגזרה המורכבת הזאת, שחיים בה אזרחי ישראל ופלסטינים. המיומנות הזאת, שהפכה בידכם לאמנות של ממש, היא משאב יקר מאין כמוהו עבור המדינה שלנו."
 
לאחר מכן הוצגו בפני הנשיא אמצעים של גדוד האיסוף המרחבי "ניצן", לצד אמצעים מודיעיניים חדשניים שמופעלים על ידי לוחמיו. הנשיא התרשם מאמצעי האיסוף והמודיעין שהוצגו בפניו ואמר למפעיליו: "אתם מתמודדים עם משימת סיכול הפיגועים באופן יום-יומי. כל יום, אתם מונעים מתקפות שייעודן להפריע את הקיום השקט והבטוח שלנו כאן. כל יום אתם, חיילי צה"ל ומפקדיו – גיבורים. כל יום מחדש." הנשיא חתם "עליכם אנחנו יודעים שתמיד, תמיד אפשר לסמוך. אתם באמת התפארת של המדינה שלנו".

מפקד הפיקוד נדב פדן הודה לנשיא על הביקור ואמר: ״אנחנו יודעים את כל מה שאתה עושה למען חיילי צה״ל ומאוד מעריכים את הביקור שלך ואת כל הפעולות שאתה עושה למען החיילים של הפיקוד בכל ימות השנה, אז המון תודה והערכה".

2 תגובות

מסכן פשוט מסכן עליהם אפשר לסמוך על בובות של ה' ? מסכן מי שבוטלח בבשר ודם ולא שם מבטחו בה'

מה הקשר? אתה עדיין חייב לשמור מפני הסכנה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *