ההצתה בפתח תקווה

פירות ההסתה: מבני בתי דין רבניים ומועצות דתיות ברחבי הארץ הוצתו

חקירת השריפות שפרצו במהלך הלילה בבתי דין רבניים ובמשרדי המועצות הדתיות בתל אביב, פתח תקווה, אשדוד וכפר סבא גילתה כי הן נגרמו במכוון. בחסדי שמים לא היו נפגעים בנפש אך נזק נגרם לרכוש. סמוטריץ': "הצתת ארבעה המבנים היא חציית קו אדום מסוכנת"

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

פירות ההסתה: מספר מבני מועצות דתיות ברחבי הארץ הוצתו הלילה (מוצ"ש) על ידי אלמונים, בחסדי שמים, ללא נפגעים בנפש. ההצתות התרחשו בפתח תקווה, תל אביב, אשדוד וכפר סבא. השריפות פרצו בבתי דין רבניים ומשרדי מועצות דתיות.

באירועים היו נזקים נקודתיים וקלים לרכוש ובחקירת הכבאות התגלה כי הן היו תוצאה של ניסיונות הצתה מכוונים. חקירת האירועים הוטלה על היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית.

בפתח תקווה הופעלה הזעקה בבית הדין הרבני באזור השעה 02:00 לפנות בוקר עקב שריפה שפרצה במקום, מערכת כיבוי השריפות החלה לפעול והצליחה להשתלט עליה. כוחות הכבוי שהגיעו בעקבות ההזעקה גילו שמוקד השריפה היה ערימת בגדים וחומרי בערה שמוקמו באחד מחדרי העובדים.

באשדוד זיהה הלילה שומר בבניין המועצה הדתית שברחוב הנרייטה סולד להבות בקומת המרתף. לאחר שהשריפה כובתה על ידי צוותי הכבוי קבע חוקר דלקות. שהגיע למקום כי מדובר בניסיון הצתה.

בהמשך הלילה הופעלה הזעקה גם בבית הדין הרבני בתל אביב. צוותי הכבאות הגיעו למקום והצליחו לכבות את השריפה. בבדיקה שנערכה לאחר הכיבוי נמצאו מנגנוני הצתה בחלקו האחורי של בית הדין, הממוקם בבניין המועצה הדתית בעיר.

הנהלת בתי הדין הרבניים הגיבה חאירועים החמורים ומסרה כי "כל ניסיון של פגיעה במערכת השיפוטית הרבנית, אינו פגיעה נקודתית אלא פגיעה באזרח הישראלי ובמערכת הבאה לשרת את אזרחיה". בהנהלת בתי הדין הודו לרשויות על תגובתן המהירה, והודיעו כי הדיונים יימשכו כרגיל לאחר סיום חקירת האירועים.

הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הגדול הגר״ד לאו אמר בעקבות הצתת בתי הדין הבוקר: "קיבלתי בצער רב את הידיעה הבוקר על הצתת מבני בתי הדין בפתח תקווה ובתל אביב. אני בטוח כי גורמי אכיפת החוק עושים בשעות אלו את כל המאמצים ללכוד את האחראים לכך בכדי שיתנו את הדין על מעשיהם".

"ביום זה אני רוצה לחזק את דייני ישראל ועובדי בתי הדין אשר עושים לילות כימים בכדי לסייע לכל באי בית הדין ולהביא בכל מקרה לתוצאה הטובה והצודקת ביותר, תוך רגישות ומסירות יוצאת דופן".

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', אמר כי "הצתת ארבעה המבנים של הרבנות הראשית ובתי הדין היא חציית קו אדום מסוכנת. אני מצפה מהמשטרה לפעול בנחישות ולא לחסוך כל מאמץ כדי למצוא את האחראים ולהביא אותם לדין באופן מיידי".

4 תגובות

וחוץ מסמוטריץ, אף שר/ח"כ לא טרח להתייחס. לאן הגענו? אה, שכחתי, הם עסוקים עכשיו בבזבוז של כספי ציבור לטובת משרדים מיותרים, על חשבוננו כמובן

מה אתם מתפלאים חברי הכנסת החרדים עושים רק למען הכיסא שלהם ,לא עושים כלום ולא כלום למען הבוחרים שלהם.

אני מוחה!
אני מקווה לראות כאן לפחות 200 תגובות מחאה.

מיסטר 1
אתה לא יודע שמצווה למחות רק על פגיעה בנתניהו ומשפחתו, וכל מה שקשור לדת שיפגעו חופשי, זה לא מעניין אף אחד.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell