טרנד חדש כשר ללא הרבנות ירושלים • בעלי מסעדות לJDN "נמאס לנו מהרבנות ירושלים" חלקם עברו לבדצי"ם השונים • וחלקם מציגים עצמם ככשר אך ללא גוף כשרות המפקח עליהם

זעם של בעלי מסעדות בירושלים הוליד את ההתנתקות ממערכת הכשרות של הרבנות הראשית ירושלים. בעלי מסעדות ששוחחו עם כתב JDN אמרו :"נמאס לנו מהפטרונות של הרבנות ירושלים".  בעלי המסעדות מדגישים" זה לא עניין של כשרות זה עניין של כסף נטו כסף".

 קרא עוד:

[postim]

מבירור שערך כתב JDN עולה התמונה  מדאיגה עשרות בעלי מסעדות עזבו את כשרות הרבנות הראשית בירושלים וזאת בעקבות לרכישת ירקות מחנויות מסוימות שאותם הרבנות אישרה. בעלי המסעדות טוענים כי הם קונים מספקים אחרים שגם להם יש תעודת כשרות של הרבנות חלקם אף מחזקים בכשרות היוקרתית של העדה החרדית וברבנות מתעקשים על רכישה ממספר סוחרים בלבד.

חלק מבעלי המסעדות עזבו את כשרות הרבנות ופונים לבדצי"ם השונים חלקם הקטן אף פתח בהליכים מול העדה החרדית לקבלת כשרות.  אולם חלק מציג עצמו ככשר ללא שגוף כשרות מוסמך מפקח עליו.

במועצה הדתית אומרים כי מדובר בקמפיין שנועד להחליש את כוחו של הרבנות. נזכיר כי בדו"ח מבקר המדינה האחרון חשף המבקר ליקויים בכשרות של הרבנות הראשית בירושלים, אנחנו כאן בJDN  נשוב ונדווח בימים הקרובים האם  הליקויים תוקנו.