"די לדיקטטורה של בג"ץ": עשרות הפגינו מול בית נשיאת העליון – 2 נעצרו

"שוב הוכח שדין אחד לימין ודין אחר לשמאל": המפגינים קראו קריאות בגנות השופטת חיות ונגד האקטיביזם השיפוטי. הפעילה שפי פז ומפגין נוסף נעצרו לאחר שריססו גרפיטי על הכביש. הרקע למחאה: החלטת בג"ץ לאפשר את ההפגנות בבלפור אחרי השעה 23:00
 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

עשרות בני אדם הפגינו אמש (מוצאי שבת) מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בשכונת צהלה בתל אביב. המפגינים, חלקם
פעילי "המטה לשחרור דרום תל אביב" ותנועת הימין "אם תרצו", קראו קריאות בגנות חיות ונגד האקטיביזם השיפוטי. כחמישים איש נכחו במקום גם אחרי חצות, בהם פעילי הימין שפי פז ודורון אברהמי שנעצרו לאחר שריססו כתובת גרפיטי על הכביש.

בין היתר קראו הפעילים "גונבים לנו את הדמוקרטיה", "העם הוא הריבון", "אתם בושה" ו"פה זה לא איראן". פז עוכבה לחקירה לאחר שהחלה לצייר על הרצפה את הכתובת "דם יהודי הפקר בג"ץ". מהמשטרה נמסר כי פז ואברהמי נעצרו בגין השחתת פני מקרקעין, והוסיפה ש"הוחרם ציוד הגברה שבאמצעותו מפגינים יצרו רעש בלתי סביר".

המחאה נערכה בבין היתר בעקבות החלטת שופטי העליון להתיר את ההפגנות מול בית ראש הממשלה גם לאחר השעה 23:00. "בזמן שבבלפור מאות אנשים המשיכו להפגין על אף דרישת המשטרה לסיים את ההפגנה, מול ביתה של אסתר חיות המשטרה עצרה שפי פז ודורון אברהמי", כך נמסר מהחזית לשחרור דרום תל אביב. "שוב הוכח שדין אחד לימין ודין אחר לשמאל".

יו"ר "אם תרצו", מתן פלג, שהוביל את המחאה, אמר: "שופטי בג"ץ פועלים באופן גלוי כגוף פוליטי המבקש לעצב את מדיניות ישראל במקום נבחרי הציבור שלה. גישתם של השופטים היא שחוקי ישראל, לרבות חוקי יסוד, הם חומר בידי היוצר ולא מסגרת שעליהם לכבד, לשמר ולפסוק על פיהם. מצב זה מעמיד את הדמוקרטיה הישראלית בסכנה ממשית. די לדיקטטורה של בג"ץ. אם תושבי רחביה לא יישנו – כך יהיה גם לתושבי צהלה. רוצים לישון בשקט? תדאגו שכבוד הנשיאה תתפטר לאלתר מתפקידה".

ממטה המאבק של דרום תל אביב בהובלת שפי פז נמסר כי "בג״ץ בוחר שוב ושוב להתכחש לזכות האזרחים לזכויותיהם הבסיסיות ביותר. כעת בג"ץ החליט שזכות המחאה של נבגדי גנץ עולה על זכות האזרחים לשקט, בדיוק כמו שבעבר בג"ץ החליט שזכות המסתנן לפתח תחביבים עולה על זכות האזרחים לביטחון. הלילה אנחנו מאתגרים את מערכות אכיפת החוק ובאים לערוך מסיבת מחאה מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון. אם חופש המחאה הוא ערך עליון כדברי הנשיא ריבלין ואם אין אכיפה בררנית, המשטרה לא תפנה אותנו דקה לפני שתפנה את מפגיני בלפור. בואו נראה אותם".

כתבות קשורות

מסכה כפולה וחיסון שלישי: הסיבה האישית של נתניהו לפחד מהקורונה
אבוטבול הקריא בכנסת את מכתב נשיא המועצת נגד הממשלה • צפו
הזמר מיכאל אזולאי בסינגל חדש - 'שמע בקולה'
מעמד 'חלוקת מילגות' לחברי ישיבת בין הזמנים באסטאן בעיר ביתר
הוועדה תבחן: החוק להגנה מפני הסתה נגד חרדים יעלה בהסכמה
מרהיב: סיור בעיר הצרפתית הקסומה של בעלי התוספות • תיעוד
האופוזיציה בעתירה לבג"ץ: "הקואליציה שברה את כללי המשחק הדמוקרטיים"
איראן: מפגינים שרפו תמונה של המנהיג העליון חמינאי • צפו
מתקפה על השרה: "שני מיליון תלמידי ישראל שבויים בידי מכחישת קורונה"
אישור חוק הדיינים: "מי שיבחר את הדיינים החדשים אלו אנשים לא ערכיים"
"חיזוק הקשרים עם הרשות": ישראל תגדיל משמעותית את מכסת העובדים הפלסטינים
בכיר רוסי: "לקראת חילופי השלטון הוחלט לסכל תקיפות ישראליות בסוריה"

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן