FLASH90

יאיר נתניהו: "אני מראה לאבא את החייזרים מההפגנות, זה מצחיק אותו"

בנו של ראש הממשלה עורר סערה כשהתבטא ואמר כי ההפגנות "מבדרות" את אביו: "אני מראה לו לפעמים כמה קטעים נבחרים. זה מבדר אותו, זה נותן לו קצת כוח אפילו". יאיר נתניהו הבהיר לאחר מכן: "התכוונתי לאלה שמתחפשים לחייזרים ועב״מים"


על רקע ההפגנות ההולכות ומתגברות מול מעון ראש הממשלה בבלפור, התייחס היום (שני) בנו של ראש הממשלה בריאיון לתחנת הרדיו גלי ישראל ואמר שהוא מציג לנתניהו קטעים מהמחאה. "זה מצחיק אותו, החייזרים האלה בהפגנות", אמר נתניהו הבן ועורר סערה.

"זה מצחיק אותו. הוא רואה את המראות שכולנו רואים על החייזרים האלה בהפגנות", אמר יאיר נתניהו. "זה מצחיק אותו. זה כמו בידור כזה". נתניהו הבן נשאל האם הוא מראה לאביו תמונות מהמתרחש ברחובות ירושלים וענה: "אני מראה לו לפעמים כמה קטעים נבחרים. דברים לא גסים מדי כי בכל זאת זה לא נעים. אבל זה מבדר אותו. זה נותן לו קצת כוח אפילו".

דבריו של בנו של יאיר נתניהו עוררו סערה והופצו ברבים ברשתות החברתיות. תחילה פורסם תמלול של הריאיון בחשבון הטוויטר של "גלי ישראל" אך זמן קצר לאחר מכן הפרסום הוסר מהרשת.

זמן קצר לאחר מכן פרסם בנו של ראש הממשלה בחשבון הטוויטר שלו הבהרה, "כשדיברתי על ״חייזרים״ ב״הפגנות״ השמאל בירושלים, התכוונתי לאלה שמתחפשים לחייזרים ועב״מים, אלה שמניפים שלטים עם גסויות, אלה ששמים סיר ספגטי על הראש. יש יותר מדיי כאלה וזה מצחיק".

עוד כתב יאיר נתניהו, "כל היתר בכלל לא מצחיק – ההסתה והקריאות המפורשות לרצח , שמתעצמות בהפגנות השמאל האנרכיסטי מיום ליום, ושוברות שיאים חדשים בעידוד תקשורתי בלתי פוסק. אני עדיין מקווה שהתקשורת תגנה את ההסתה הזאת".

בתוך כך, ראש הממשלה התייחס בישיבת סיעת הליכוד לגל ההפגנות: "זה ממומן ומאורגן על ידי ארגוני השמאל, מייצרים רעש בגיבוי תקשורתי מטורף וחסר תקדים. ב-2011 היו מאות אלפים, פה יש בקושי רבע מנדט שמקבל כיסוי תקשורתי מסביב לשעון. הקשר לקורונה מקרי. הקריאות לרצח חוזרות ונשנות. ההתגייסות המוחלטת של כלי התקשורת זה סממן של משטרים לא דמוקרטיים וזאת סכנה לדמוקרטיה. נותנים שם לגיטימציה לאיומים ברצח ובאלימות שעולים לא רק בפייסבוק אלא בהפגנות עצמן. ראשי האופוזיציה ובראשם לפיד נותנים לזה לגיטימציה מלאה במקום להזהיר נגד ההסתה"

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אתמול (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה, בתגובה לדברים של ראש הממשלה החליפי בני גנץ, להפגנות הסוערות בתקופה האחרונה נגדו ואמר: "אני מגנה אלימות כלשהיא. אין לה שום מקום, משום צד, ויש לנו אפס סובלנות כלפי כל גילוי של אלימות או כל איום באלימות. מצד כלשהוא, כלפי כל אדם".

"אבל כאן בשם הדמוקרטיה אני רואה ניסיון לרמוס את הדמוקרטיה", אמר נתניהו. "בהפגנות הללו יש עיוות של כל הכללים. קודם כל, אף אחד לא מגביל את ההפגנות. להיפך, הולכים לקראתם. זה מדגרות של קורונה, יש כללים שלא נאכפים, אף אחד לא מגביל את זה ואף אחד גם לא ניסה להגביל את זה".

ראש הממשלה הוסיף: "אני אומר, הפוך: מתדלקים את ההפגנות האלה, במיוחד בהתגייסות תקשורתית שאני לא זוכר כמוה. מעודדים אותן. מאפשרים לשתק שכונות, מאפשרים לחסום כבישים, בניגוד מוחלט לכל מה שהיה מקובל בעבר".

נתניהו אמר: אני מזכיר לכם את מה שאמר נשיא בית המשפט העליון, אהרון ברק, ביחס למפגינים נגד תוכנית ההתנתקות כשהוא התבטא בחריפות נגד חסימת כבישים: "חופש הביטוי אינו היתר להתפרעות. חופש הביטוי אינו מגן על החופש לשתק את המנגנונים לאכיפת החוק ולהביא לקריסתם. חופש ההפגנה אינו מגן על החופש לעצור את המדינה ולסכן את ביטחונם של הפרט והכלל״. זה היה כשהיה מדובר במפגינים שיצאו נגד התוכנית של ההתנתקות. מפגינים מהימין. אבל כאן כשמדובר במפגינים של השמאל – הכל נעלם. פשוט נעלם".

ראש הממשלה הוסיף לתקוף את התקשורת ואמר כי הוא מוקיע את החד צדדיות של רוב אמצעי התקשורת: "הם לא מדווחים על ההפגנות, הם משתתפים בהן. הם מתדלקים. זה לא רק תקשורת מגוייסת, זה תקשורת מגייסת. הם מתדלקים הפגנות שהן הפגנות אלימות שאף אחד לא אומר עליהם כלום. לא שמעתי גינוי אחד בתקשורת לאלימות קשה שהופנתה כלפי שוטר בהפגנות השמאל בירושלים. הוא סיפר שהוא עבר לינץ׳ על ידי המפגינים. הוא נזקק לניתוח. לא רק שהתקשורת לא גינתה זאת, היא אומרת שהשוטר אשם! ואם לא השוטר אשם, אז אולי אני אשם – כי אני כביכול שולח את השוטרים – מה שלא היה ולא נברא".

נתניהו הוסיף: "כשאוהדים משתי קבוצות כדורגל נכנסים לקטטה בתל אביב, התקשורת מעלילה עליהם שמדובר בפעילי ימין שהפעילו אלימות כלפי מפגיני השמאל. שוב, גם כאן, עבדכם אשם – כי אני כביכול שלחתי את האוהדים הללו".

"כשמפגינים מגיעים עם לפידים ומאיימים לזרוק בקבוקי תבערה על מעון ראש הממשלה – גם כאן עבדכם אשם. הם אומרים: "אם הוא לא היה בבלפור לא היינו צריכים להפגין". וכשיש הסתה פרועה, חסרת מעצורים, כולל קריאות יומיומיות לרצוח את ראש הממשלה ובני משפחתו – התקשורת מתעלמת, מטייחת, והפוליטיקאים שותקים".

"אני הערכתי את העובדה שנשיא המדינה התבטא בעניין הזה שלשום", אמר ראש הממשלה, והוסיף: "אני רוצה לדמיין מה היה קורה אם יום יום היו קוראים לרציחתו של נשיא המדינה ובני משפחתו. איזו זעקה הייתה קמה ואיזו התעוררות הייתה קמה. כמה משדרים היו קמים. כמה שדרים ופרשנים היו מדברים. מעולם לא הייתה התגייסות כזאת כל כך מעוותת. רציתי להגיד סובייטית, אבל זה כבר במונחים צפון קוריאניים, של התקשורת בעד ההפגנות".

נתניהו ציטט מתוך הכתבה של העיתונאי קלמן ליבסקינד: "אני מתקשה לזכור מקרה דומה, שבו מפגינים מעטים כל כך, קיבלו חיבוק וליווי עיתונאי רחב כל כך. כותרות ראשיות על בסיס כמעט יומיומי. מעקב צמוד. שידורים בלתי נגמרים, כבר מהרגע הראשון. אתרי החדשות והמהדורות הפכו ללוח המודעות של המחאה. כתבים ופרשנים התנדבו לתפקד כמו אנשי יחסי הציבור שלה. אי אפשר לפספס את ההתלהבות שלהם. אי אפשר לפספס את ההזדהות שלהם עם כל מי שהם מראיינים. פעם הם בתפקיד המדווח, פעם בתפקיד המפגין. אם לא תעקבו אחריהם בדקדקנות, לא תבחינו איזה מהכובעים הם חובשים בכל רגע נתון".

ראש הממשלה המשיך לצטט מתוך הכתבה של ליבסקינד: "אנחנו נמצאים בימים שבהם כל אמצעי התקשורת עסוקים במאמץ גלוי וניכר לעין להגביר את הלהבות. יש להם עניין בלתי מוסווה לחמם את האווירה, ולא לתת למחאה הזו לדעוך. הכאוס הזה משרת אותם. הם מגויסים להפלת נתניהו, לא חשוב איך… אין להם עניין בעובדות. אין להם עניין בסיקור הוגן. אין להם עניין בעיתונות. יודעים מה? ארהיב עוז ואומר שלחלק נכבד מהם יש גם עניין שתהיה פה אלימות. האלימות הזו תבטיח את המשך הבלגן ואת המשך האש. האלימות הזו משרתת את הנרטיב. האלימות הזו מקדמת את השגת המטרה".

לסיום אמר ראש הממשלה נתניהו: "רבותיי, זה לא עיתונאי הזוי, זה לא עיתונאי שולי, זה עיתונאי מרכזי ומכובד שחושף את האמת שכולכם מודעים לה. עוד לא מאוחר להתעשת. לתקשורת יש אחריות, לנבחרי הציבור יש אחריות, אני מצפה מכולם לגנות את האלימות וההסתה מכל צד שהוא. הכתובת על הקיר בפייסבוק, הכתובת על הקיר בהפגנות. אף אחד לא יוכל להגיד: לא ידעתי".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן