בכירי הליכוד מתחננים: כחלון חזור הביתה

בכירי הליכוד טלפנו וביקשו כחלון חזור הביתה • רובי ריבלין יו"ר הכנסת:" אתה חלק מד.נ.א של התנועה • נתן אשל נשלח עם הצעה לשריון • כחלון נועד עם ח"כ חיים אמסלם • מקורבי כחלון לJDN אנו בודקים עוד כמה סקרי עומק לאחר מכן תצא הודעה מסודרת

משה כחלון הוא חידת הבחירות. הכל החל בתחילת השבוע מקורביו הזמינו עבורו מספר סקרים שבהם נודע כי באם יחליט לרוץ ברשימה נפרדת הוא עשויי לגרוף כ-17 מנדטים. כחלון ראה וקרא את הסקרים ומקורבים חושפים כי הוא ביקש להזמין מספר סקרים נוספים ממספר סוקרים ידועים. אולם את ההודעה לגבי המשך דרכו צפוי משה כחלון למסור בתחילת שבוע הבא כך לפי דברי מקורביו.

קרא עוד:

[postim]

מעיון בסקרים המתפרסמים אמש עולה התמונה הבאה כחלון יקבל בין 10 13-ל מנדטים. על פי הסקר של אבי דגני, מנהל מכון גיאוקרטוגרפיה, מקבלת מפלגה בראשות כחלון עשרה מנדטים. על פי עורך הסקר, כחלון לוקח רק מנדט אחד מהליכוד, ואילו היתר מגיעים מש"ס, ממפלגת העבודה, מקדימה ומיאיר לפיד. סקר נוסף של מכון טלסקר שפורסם בתוכנית "משעל חם" בערוץ 2 מעניק לכחלון 13 מנדטים, לעומת 35 של הליכוד אם כחלון אכן ירוץ.

מוקרבי כחלון אומרים לכתב JDN, כי החלטה הסופית תתקבל רק לאחר שכחלון יראה סקר עומק שהזמין ויבחן את השלכותיו. הודעה לתקשורות תימסר ככל הנראה לכל המאוחר ביום ראשון וזאת ככל הנראה לאחר שכחלון ונתניהו ישוחחו ביניהם. "הסקר בהחלט שינה לכחלון את התוכניות" אומרים מקורביו הוא בהחלט חשב לקחת פסק זמן מהכנסת אולם בעקבות הסקר הוא מתחיל להבין כי כוחו רב יותר מכפי שחשב.

נתניהו שלח אל כחלון את מקורבו ואיש סודו נתן אשל, אשל נפגש עם כחלון על מנת לבחון את האפשרות להשאיר אותו בליכוד. אשל הציע מספר הצעות, אולם כחלון טרם השיב על אף אחת מהן. יצוין כי אם השר יחליט להישאר כח"כ, יהיה עליו להיות משוריין ברשימה לכנסת, מאחר שחלף המועד האחרון לרישום מועמדים לפריימריז.

חבריו של כחלון גם הם גוייסו למשימה להשאיר אותו בבית ולא להוות איום על המפלגה אולם השר יובל שטייניץ מתח ביקורת מרומזת על כחלון כשאמר כי "אנו נמצאים בתקופת בחירות ועדים לתופעה שאינה בריאה – פיצולים ופיצולי פיצולים למפלגות חדשות שצצות כפטריות לאחר הגשם."

 יו"ר הכנסת ריבלין שוחח עם כחלון והפציר בו להישאר בליכוד ולא להקים מפלגה חדשה בראשותו. ריבלין אמר לכחלון: "חזור הביתה, אתה חלק מהדנ"א של הליכוד."

בתוך כך נמסר על ידי מקורביו כי כחלון שוחח עם ח"כ חיים אמסלם על מנת ליצור מיזוג בין רשימתו עם שלם לרשימת כחלון, אמסלם גייס אמש דמות ביטחונית לרשימתו אלוף (במיל') אלעזר שטרן. שטרן כיהן כראש אכ"א והוא אחד מתומכי גיוס בני הישיבות לצה"ל וניסה לפגוע במעמדם של ישיבות ההסדר.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *