פיוס בפ"ת: פגישת פיוס נערכה בין אנשי ש"ס לגר"מ פינטו

ש"ס בסימן אחדות והפעם בפתח תקווה. לאחר נתק של מספר שנים. פגישת פיוס ראשונה עם הרב משה פינטו ראש ישיבת פאר משה. בפגישה השתתפו: משה אילוז מנכ"ל אל המעיין ויגאל גואטה המקורב לדרעי ומנהל אזור מרכז מטעם הסיעה.

בש"ס ממשיכים את האחדות והפעם העיר פתח תקוה. אם המושבות ידעה לספק לא מעט כותרות בשנים האחרונות. מאז פטירתם של רבני העיר הגרב"ש סלמון והגר"מ מלכה, אז החל קרב של ממש על מינוי רב עיר.

קרא עוד:

[postim]

עלו וירדו שמות ובסוף לפני כשנה התכנסה לה ועדת הבחירות ונבחרו הגר"מ הלוי כרב העיר האשכנזי נציג המפד"ל. והגר"ב אטיאס נציג ש"ס למשרת רב העיר הספרדי. מהלך זה הוביל לכעס גדול בחצרו של הרב משה פינטו ראש ישיבת פאר משה ואחד מהדמויות הרבניות הבולטות שסבר כי העיסוק בחינוך ורבנות במשך שנים יוביל אותו למשרת הרב הראשי. אלא שהיו שחשבו אחרת ולמשרה זו הוצנח אחיו של שר השיכון אריאל אטיאס הרב בנימין (בינו) אטיאס שכיהן כדיין בבית הדין הרבני אזורי בתל אביב.

בעקבות המינוי חל נתק בין הרב פינטו לתנועת ש"ס. אמש הגיעו משה אילוז מנכ"ל אל המעיין ויגאל גואטה שמנהל את אזור המרכז מטעם ש"ס ונחשב לאחד מהאנשים הקרובים למנהיג ש"ס אריה דרעי אל ביתו של הרב פינטו השלושה נועדו ומטרת הפגישה היתה 'לפתוח דף חדש'.

מקורבי הרב פינטו סיפרו לJDN כי מערכת היחסים בין הרב פינטו לאריה דרעי תמיד הייתה טובה ובמהלך השנה האחרונה הוא הוזמן מספר פעמים ואף הגיע לישיבת פאר משה. האם בפתח תקוה יוצאים לדרך חדשה? על כך הצדדים מסרבים להגיב.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו