שר הבינוי והשיכון יביא לאישור הממשלה מתחם פינוי-בינוי שיוסיף כ-1,000 יח"ד חדשות לעיר • המשרד ישקיע בפרויקט 2.5 מיליון שקל

משרד הבינוי והשיכון פועל במרץ בימים אלו לקדם תכניות למתחמי התחדשות עירונית במרכז הארץ.

בימים הקרובים צפוי שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס להביא לאישור ועדת השרים לענייני חברה וכלכלה הכרזת מתחם חדש לפינוי–בינוי בבית שמש.

הפרויקט שיאושר צפוי להוסיף למעלה מ-1,000 יחידות דיור במרכז העיר הוותיקה, להביא לחידושה ולחיזוק ההרכב הדמוגרפי של האוכלוסייה המתגוררת בה כיום.

שר הבינוי והשיכון, ח"כ אריאל אטיאס, אמר כי "לצד השיווקים בעיר בית שמש שהביאו בשנים האחרונות לתנופת בנייה חסרת תקדים בבית שמש החדשה של אלפי יחידות דיור, יש לתת שוויון הזדמנויות לאוכלוסייה הוותיקה בעיר ולחדש את פני מרכז העיר.

"פינוי-בינוי זה לעתים הסיכוי היחיד לשנות את איכות החיים והמגורים של התושבים והאוכלוסיות החלשות המתגוררות בשכונות ישנות.

"כדי לשמור ולחדש את מרכז בית שמש המשרד השקיע מאמצים רבים בחידוש העיר הוותיקה, הצערתה ובתכנית זו שתביא לבנייה גבוהה במרכז העיר המאופיינת באוכלוסייה ותיקה.

"תנופת הבנייה בד בבד עם בניית למעלה מ-1,300 יחידות דיור בעיר הוותיקה, תחדש את פניה, תיתן תנופה לעיר ותיצור אזורי תעסוקה בעיר. להתחדשות העירונית חשיבות רבה בהיבט החברתי משום שהיא מאפשרת שינוי חברתי וכלכלי של אזורים ישנים במרכזי הערים הוותיקות".

המסלול המקומי

המתחם הצפוי לקבל את אישור ועדת השרים במסלול הרשויות המקומיות הוא מתחם ביאליק בבית שמש.

במסלול הרשויות המקומיות, הרשות המקומית היא שיוזמת ומקדמת את התב"ע, אחראית על השטחים והמבנים הציבוריים ורק בהמשךהדיירים מתקשרים עם יזם לביצוע הפרויקט.

משרד הבינוי והשיכון במסלול זה הוא שמממן את התב"ע ואת מנהל הפרויקט.

מתחם ביאליק נמצא באזור הוותיק של בית שמש ובו כיום 333 יחידות דיור קיימות בבנייני מגורים נמוכים מרובי כניסות, שנבנו בתקופת קום המדינה במסגרת השיכון הציבורי.

פרויקט הפינוי-בינוי צפוי להוסיף למתחם למעלה מ-1,000 יחידות דיור, כך שמספר יחידות הדיור במתחם המחודש והמודרני יעמוד על 1,350 יח"ד. הפרויקט החדש שייבנה במקום כולל בנייה רוויה לגובה.

משרד הבינוי והשיכון עתיד להשקיע בהליך שינוי התב"ע והתכנון במתחם סכום של 2.53 מיליון שקל.