ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי ופרופ' אריה אלדד ערכו הבוקר מסיבת עיתונאים בה הודיעו על הקמת מפלגה חדשה בשם: 'עוצמה לישראל'. הבית היהודי ביטל את ההסכם עם האיחוד הלאומי. הימין שוב ירוץ במפוצל

לאחר שבועות של מו"מ זה קרה הבוקר ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי ערך מסיבת עיתונאים יחד עם ח"כ פרופ' אריה אלדד ובה הודיעו על ריצה משותפת לקראת הבחירות לכנסת ה-19, מתמודדים נוספים ברשימה ברוך מרזל מחברון , אריה קינג, איתמר בן גביר, ודמויות נוספות שהודיעו כי הם מצטרפים למפלגה החדשה.

קרא עוד:

[postim]

בן ארי ואלדד חשפו את שם המפלגה 'עוצמה לישראל 'וקמפיין הבחירות יהיה 'בלי חובות – אין זכויות'.

הקו שינחה את המפלגה הוא המאבק למען שלמות התורה, העם והארץ ועמידה איתנה על העקרונות.

גורמים במפלגה אומרים שאין ספק כי החבירה ביחד תוסיף כח רב וכפי שאמר אחד הפעילים: "כרגע היעד שאנו מצבים לעצמנו הוא כבר לא שנים שלושה מנדטים אלא ארבעה חמישה חברי כנסת שכל כולם נאמנים לארץ ישראל".

גורמים המקורבים לח"כ בן ארי אמרו: "המהלך נוצר בעקבות סירוב עיקש מצד אנשי הבית היהודי לחתום על מסמך עקרונות שכלל אי כניסה לממשלה, שתגרש יהודים בכל מקום שהוא, שתנהל משא ומתן עם אבו-מאזן, או ממשלה היוזמת חקיקה לגיורים המוניים, וכן תמיכה מלאה בצרכי הציבור הנאמן לתורה ומצוות".

ההכרזה על הקמת מפלגה הוא רק יריית הפתיחה של המאבק שמחולל במפלגות הימין אמש בוטל הסכם שחתם בנט יו"ר הבית היהודי עם האיחוד הלאומי ובכך למעשה ניתן האות להנצחת הפילוג בימין.

עם עזיבת חברי הכנסת בן ארי, ואלדד את האיחוד הלאומי לא בטוח שהאיחוד הלאומי יעבור את אחוז החסימה. אמש היה זה כצל'ה שהתבקש לחזור למקום השני ברשימה לכנסת. אולם לJDN נודע כי הרבנים ביקשו וחברי הנהלת המפלגה התנגדו להחזרתו של ח"כ יעקב כץ כצל'ה למקום ריאלי במפלגה. בקרב בכירי המפלגה מוכח שכץ לא פעל רבות בכנסת ופיו היה מכשול לפעילות רבה בכנסת.