בסיום מפגש עם עיתונאים זרים מסר ראש הממשלה הודעה. לאחר הכחשות של דובר צה"ל נתניהו מודה היה ניסיון לפגוע בגוש דן

היה או לא היה ניסיון לפגוע בגוש דן? עכשיו זה כבר מאושר. ראש הממשלה מודה היה ניסיון לפגוע בגוש דן צה"ל הצליח למנוע.

קרא עוד:

[postim]

בסיום מפגש עם עיתונאים מחו"ל הפתיע נתניהו ואמר: "ביממה האחרונה חמאס סופג מאיתנו מכות קשות. נוסף לפגיעה המדויקת בהנהגתו הצבאית, צה"ל פגע בצורה משמעותית בטילי הפאג'ר שכוונו לתל אביב ולגוש דן, וגם צפונה מתל אביב. גם ברגעים אלה ממשיך צה"ל לתקוף בעוצמה את מוקדי השיגור בדרום והוא ערוך להרחבה משמעותית ביותר של הפעולה.

מתחילת המבצע אני משוחח עם מנהיגים רבים ברחבי העולם. הם מבינים שאין מדינה בעולם שהייתה מוכנה להסכים לכך שאזרחיה יחיו תחת טרור של טילים ורקטות. שוחחתי אמש עם נשיא ארה"ב, ברק אובמה, הבעתי את הערכתי העמוקה לתמיכתו ולתמיכת ארה"ב בזכותה של ישראל להגן על עצמה. הבהרתי מה שברור לכולכם: שהחמאס וארגוני הטרור ברצועת עזה מבצעים בעת ובעונה אחת שני פשעי מלחמה: הם מסתתרים מאחורי אזרחים בעזה תוך שהם יורים על אזרחים בישראל.

ראיתי היום כמוכם את התמונה של התינוקת הישראלית המדממת. בעיניי התמונה הזאת אומרת הכל. החמאס פוגע בילדים בשני הצדדים: הוא יורה על ילדים ישראלים והוא מתחבא מאחורי ילדים פלסטינים. זוהי מציאות קשה מאוד, אבל גם בתוכה צה"ל ממשיך וימשיך לעשות הכל כדי להימנע מפגיעה באזרחים. אני משתתף בצערן של המשפחות שאיבדו את יקיריהן, אני שולח החלמה מלאה לפצועים ובשם כל אזרחי ישראל אני מבקש לחזק את תושבי הדרום.

אני משוחח עם ראשי הרשויות בדרום. כושר העמידה שלהם ושל תושבי הדרום הוא מרכיב מרכזי בחוסן הלאומי שלנו. אני פונה אל תושבי הדרום ומבקש מכם דבר אחד מרכזי: הדבר החשוב ביותר הוא שתמשיכו להקפיד על מילוי ההוראות של פיקוד העורף. השמירה על ההוראות הללו מצילה חיים והיא מסייעת לנו להמשיך לפעול בעוצמה נגד הטרור מעזה". אמר נתניהו.