Miriam Alster/Flash90

שר הבטחון על המהומות בקפיטול: "לא אתן למראות כמו שראינו לקרות בישראל" • צפו

בני גנץ אמר בהתייחסו לאירועי אמש כי "לצערי, גם בישראל, אנו עדים לניסיונות לפגוע בלגיטימציה של החלטות גורמי אכיפת החוק, מערכת המשפט ומאמצים להשתלח במוסדות הממלכתיים שלנו ולפגוע באמון הציבור בהם". גנץ הוסיף כי אחדות הוא הכרח ולא מותרות

 • עת רצון: העבירו שמות לתפילה הנערכת בקבר מרדכי ואסתר

  תוכן מקודם

 • הכמות מוגבלת: משלוח מנות אישי ממרן הגר"ח קניבסקי שליט"א

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • צפו: תיעוד מרגש מהתפילה בקבר מרדכי ואסתר באיראן

  תוכן מקודם


שר הביטחון, בני גנץ הגיב הבוקר (חמישי) לאירועי האלימות אמש בוושינגטון: "האירועים אמש בארצות הברית, מזעזעים ופוצעים את ליבו של כל מי שמאמין בדמוקרטיה, ובמוסדותיה. אני רוצה לחזק מכאן את ידידתנו ובעלת בריתנו הקרובה מכולן: ארצות הברית של אמריקה. הדמוקרטיה היא ערך עליון והדמוקרטיה האמריקנית היא איתנה וחזקה מכל זה".

עוד אמר שר הבטחון, "עם זאת, מצב שבו מחלוקת פוליטית לגיטימית ומאבק על דרך, הופכים לאי קבלת כללי המשחק- מסוכן לדמוקרטיה, לאזרחים, וליכולת לנהל מדינה. לצערי, גם בישראל, אנו עדים לניסיונות לפגוע בלגיטימציה של החלטות גורמי אכיפת החוק, מערכת המשפט ומאמצים להשתלח במוסדות הממלכתיים שלנו ולפגוע באמון הציבור בהם".

גנץ הוסיף ואמר כי "בכדי שלעולם לא נגלוש למצבי קיצון של אי קבלת ההכרעה בעם או פסקי דין, כל מנהיג בישראל ובעולם, חייב להצהיר בקול ברור: יהיו אשר יהיו ההחלטות- נקבל עלינו תמיד את הכרעת העם, פסקי הדין של בתי המשפט, והצבעות הכנסת. נבקר את אשר דרוש ביקורת, אך לא נשתלח".

"בלי שמירה על העקרונות הללו- אין טעם במאבק על הדרך. זיכרו, להסתה, לפילוג, לשיסוי ולערעור אמון הציבור, יש מחיר כבד מנשוא. אני לא אתן לעולם למראות כמו שראינו אמש – לקרות גם בישראל. אחדות, כבוד הדדי וכיבוד החוק הם הכרח ולא מותרות – אמר גנץ.

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר הגיב לאירוע אמש ואמר, "‏שאלה שמטרידה אותי: מה יותר חמור ופוגע בדמוקרטיה? הסתערות אלימה של אזרחים אמריקאים על בניין הקפיטול בוושינגטון, או הסתערות אלימה של אזרחים ישראלים על בית רה״מ בירושלים? אובייקטיביות היא תכונה חשובה, אני מציע לתקשורת וליריבים הפוליטיים שלנו לנסות ולאמץ אותה מדי פעם".

8 תגובות

גנץ יש לך על מה להתחנף למע המשפט לאחר העבירות שצריכים אותך לדין

מה אתה מנסה לרמוז חתיכת טיפש המפלגה שאתה עומד בראושה נמחקה עד עפר

בני מישהוא שאל אותך בנידון? אתה מתכוון להיות הנשיא החילופי??. מה אתה מתרברב לי עם 4 נוסעי המונית שנשארו לך מה כן תתן שיקרה ומה לא ! שב בשקט

אה, אבל לבית ראש הממשלה זה מותר… בזמן שלהפגין על רצח אהוביה סנדק הי"ד, מול משרדי ימ"ר ש"י, ימ"ש, אסור… שלטון דיקטטורי חסר כבוד.. אם בכלל היה לו כזה אי פעם…

זאת הבדיחה הכי טובה ששמעתי!!!

כל מלה שניה שלו זה אני אני אני, לא אתן… הדחליל הזה עדיין לא תופס את מצבו הפוליטי ששואף לאפס

במילים אחרות אני לא יתן לנתניהו לגרום למהומות כאלו ובדרך זו הוא מכניס לציבור לראש שיש איזה משוואה בין נתיהו לטרומפ הכל ענין של נקמה בנתניהו ואי לקיחת אחריות על ההתנהגות שלו בממשלה העיקר להשים את האשמה במחדלים שלו לפתחם של אחרים הטעות היחיד שמוכן להודות הוא שהאמין לנתניהו הנוכל 9 מחברי הכנסת שלו חושבים שאכן היו לו עוד טעיות ולפי הסקרים רוב הציבור בישראל חושבים כך אבל כמו טרומפ הוא לא יתן למספרים לבלבל אותו

הרי במוצ"ש האחרון ניסו מאות מפגינים לפרוץ לבית בבלפור ולעשות שפטים ביושביו לולא ההיערכות של המשטרה, מי יודע איך זה היה מסתיים,ולאיזה צד שייכים מפגינים אלו?

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture