ראש הממשלה נתניהו מכנס הערב (שני) את פורום התשיעייה כדי לדון בהצעת הרגיעה של המצרים. במקביל, צה"ל נערכים לכניסה קרקעית אפשרית לרצועה, וחיל האוויר ממשיך לתקוף יעדי טרור בעזה. ארגוני הטרור הפלסטינים ממשיכים גם הם לירות לעבר ישראל

ראש הממשלה נתניהו מכנס הערב (שני) את פורום התשיעייה כדי לדון בהצעת הרגיעה של המצרים וכן להחליט לגבי סיום מבצע 'עמוד ענן' ברצועת עזה. לפי דיווחי האתר 'אל ערבייה', ייתכן שהפסקת האש תיכנס לתוקפה תוך יממה.

קרא עוד:

[postim]

בדיון שיתכנס בדקות הקרובות ידונו השרים וראש הממשלה במתווה ההסכם ובדרכי הפעולה של ישראל עד שיצליחו להשיג הסכם שמקובל גם על ישראל. במקביל לפגישה, כדי להפעיל לחץ צה"ל ממשיך להיערך לכניסה קרקעית לרצועה. בנוסף, חיל האוויר ממשיך כעת לתקוף יעדי טרור בשטחי הרצועה, וגם הפלסתינים לא נשארים חייבים ומשגרים רקטות נוספות לשטחי ישראל. במהלך הערב נפגע בית ספר מאשקלון מירי רקטה, בחסדי שמים לא היו נפגעים.

מזכ"ל האום באן קי מון נחת הערב בקהיר, כדי לסייע לצדדים להגיע להסכם רגיעה לאחר שישה ימים של לחימה מתמשכת. במהלך הערב עתיד קי מון להיפגש עם שר החוץ המצרי, וביומיים הקרובים הוא צפוי להגיע לירושלים כדי להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וכן יבקר ברמאללה את יו"ר הרשות אבו מאזן.

מאז החל מבצע 'עמוד ענן' ביום רביעי האחרון, שוגרו לשטחי ישראל 1,128 רקטות ופצצות מרגמי משטחי הרצועה. רק 37 מהן פגעו בשטח בנוי, 641 נפלו בשטחים פתוחים. מערכת כיפת ברזל יירטה 324 רקטות. במקביל, חיל האוויר תקף בימים אלו 1,350 יעדי טרור ברצועה, בהם נהרגו (לפי דיווחי הפלסטינים) למעלה ממאה הרוגים. בישראל לעומת זאת נהרגו 3 בני אדם מפגיעה ישירה של רקטה ביום חמישי האחרון בקרית מלאכי.