ללא קרדיט

הרס המזבח של יהושע בן נון: "הרש"פ, כמו דעא"ש הורסת אתרי מורשת יהודיים"

השר לשעבר נפתלי בנט ביקר באתר הר עיבל שם בנה יהושע בן נון את המזבח בכניסת עם ישראל לארץ ישראל ואמר בפנייה לקהילה הבינלאומית: "לפני כמה ימים הרשות הפלסטינית החלה לפרק את האתר הזה. זהו מעשה ברברי שמאפיין רק את דאע"ש" • צפו

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

יו"ר ימינה, ח"כ נפתלי בנט, ביקר במזבח יהושע בן נון שבהר עיבל, ביחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וסגנו דוידי בן ציון. בביקורו במקום, הסריט בנט מסר לקהל הבינלאומי בעניין הרס השמורה על ידי הרשות הפלסטינית.

"דמיינו מה היה קורה אם דאע"ש היו מנסים להפיל את פסל החירות או את מגדל אייפל, איזו זעקת שעבר הייתה נשמעת ברחבי העולם. אני נמצא כאן, בגבעות השומרון, באתר יהודי עתיק, אחד מהאתרים היהודיים העתיקים ביותר שנתגלו אי פעם. אתר בן 3,200 שנים, מזבח יהושע שבהר עיבל".

"על ההר הזה, לפני 3,200 שנים, העם היהודי יצא ממצרים, חצה את נהר הירדן שנמצא ממש כאן, הגיע דרך שכם והתרכז פה לכינוס המרכזי האחרון של העם היהודי לפני שנפוצו ברחבי ארץ ישראל, בונים את הבית הלאומי שלנו ממש כאן".

בנט הסביר על חשיבות המקום, בכך ש"לפני כמה עשורים, ארכיאולוג מפורסם בשם אדם זרטל גילה את המזבח הזה, ומצא ראיות לכך שזהו המזבח היהודי המקורי".

"לדאבוננו, לפני כמה ימים הרשות הפלסטינית החלה לפרק את האתר הזה. זה לא יאומן! זהו מעשה ברברי שמאפיין רק את דאע"ש וארגוני איסלאם קיצוני אחרים שרוצים להעלים אתרים עתיקים של עמים אחרים. אני יכול להגיד לכם כעת, כשר הביטחון לשעבר של ישראל: לעולם לא ניתן לאיש לגעת במורשת היהודי שלנו, נשמור על ההיסטוריה שלנו כדי להבטיח את העתיד שלנו".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell