בפגישה עם נציגי פיקוד העורף הם הודיעו כי הצבא מציע, במקרה של אזעקה, לא להסתפק ב- 90 שניות של המתנה, אלא עשר דקות, בגלל חשש לנפילת רסיסים שעלולים לפול בזמן יירוט טיל

שני צופרים חדשים להגברת שמיעת אזעקות החירום של פיקוד העורף הותקנו השבוע בבני ברק, בעקבות פניית הרב יעקב אשר למפקדת נפת גנים בפיקוד העורף, לאחר שהובהר שהצופרים הנוספים שהותקנו לא מכבר בעיר ע"י פיקוד העורף לא היה בהם די, ובעקבות זאת הותקנו שני צופרים נוספים במקומות מרכזיים.

קרא עוד:

[postim]

כדי להדק את קשרי העבודה והתיאום הרציף בין העירייה לבין פיקוד העורף התקיימה פגישה בחדר המבצעי של נפת גנים בין הרב יעקב אשר, ראש העיר עם צוות עירוני שכלל את הרב יוסף ויכסלבוים, ראש מטה רה"ע; רו"ח אהרון אדלר, גזבר העירייה ומר חיים נוגלבלט, מנהל אגף שירותי חירום בעירייה ויו"ר הארגון הארצי של קציני הביטחון ברשויות המקומיות. מטעם פיקוד העורף נכחו אל"מ יגאל הקשר, מפקד נפת גנים; סא"ל יהודה פיקסלר, מפקד יחידת הקישור בין הנפה לבין העיריות שבנפה וקבוצת הקצינים המבצעיים.

בפגישה נמסר דיווח על המצב העדכני ועל ההערכות והמוכנות העירונית. במפגש גם הועלה נושא "גל שקט" בשבתות באופן שיפעל בתחנות הדתיות ותושמענה בהן רק אזעקות ולא כל שידורים אחרים, כפי שהגל פעל בתקופת מלחמת המפרץ, וסוכם על הפעלת הגל בדרך זו בלבד.

במפגש גם נמסר כי מתקיימת פגישת עבודה ועדכון יומית של צוות החירום העירוני, שהוקם ע"י ראש העיר, ופועל בראשותו של הרב יוסף ויכסלבוים, ראש מטה רה"ע וכולל את נציגי האגפים העירוניים של שירותי חירום, הנדסה, תשתיות, דוברות ומידע לציבור, מוקד עירוני, חינוך, רווחה, תברואה, רישוי עסקים ולוגיסטיקה.

בעקבות המפגש, נמסר ע"י עו"ס ארלט מויאל, מנהל האגף לשירותים חברתיים של העירייה ועו"ס רינה ציכטינגר, סגנית המנהלת, כי במסגרת מכלול אוכלוסיה שבצוות החירום העירוני פועלת קבוצה מיומנת לעזרה ראשונה נפשית בטלפון לאנשים הסובלים מהתקפי חרדה. לפניות בנושא, עומד המוקד העירוני "106", המעביר פניות מסוג זה למטפלים מיומנים ומקצועיים.

אגפי החינוך והשירותים החברתיים של העירייה גם עומדים בקשר עם "מרכז חוסן", הפועל בכל ימות השנה במסגרת עיריית בני ברק ועיריות נוספות, וגיבש בימים אלו תכנית להתמודדות ילדי גן עם מצבי לחץ והכוללת שורה של הצעות בתחום זה. נציגי אגף החינוך גם סיירו עם מהנדסים מפיקוד העורף במוסדות החינוך, כדי לבדוק ולייעל את הנחוץ.

בפגישה עם נציגי פיקוד העורף הם הודיעו כי הצבא מציע, במקרה של אזעקה, לא להסתפק ב- 90 שניות של המתנה, אלא עשר דקות, בגלל חשש לנפילת רסיסים שעלולים לפול בזמן יירוט טיל.