עמוד הענן מתפזר • הערב ב-21:00 הפסקת אש

שר החוץ המצרי הכריז כי הערב ב-21:00 תיכנס לתוקפה הפסקת האש בין ישראל לחמאס. מזכ"ל האו"ם עדיין סקפטי באשר להשגת הסכם בין הצדדים ובשעה זו ממש חמאס החל שוב בשיגור מטח מסיבי לעבר יישובי הדרום.

8 ימים של לחימה הגיעו לסיומן, סוג של התקפלות? תלוי את מי שואלים. הערב ב-21:00 תיכנס לתוקפה הפסקת האש בין ישראל לחמאס, כך הכריז הערב שר החוץ המצרי יחד עם מזכירת המדינה של ארה"ב הילארי קלינטון.

קרא עוד:

[postim]

שר החוץ המצרי קיים הערב מסיבת עיתונאים משותפת עם הילארי קלינטון, מזכירת המדינה של ארה"ב, בה הכריז כי הפסקת האש תיכנס לתוקפה ב-21:00. מוקדם יותר הערב נמסר לסוכנות הידיעות רויטרס מפי גורמים ישראלים כי ישראל הסכימה להפסקת אש אך לא הסכימה עדיין להסרת המצור על עזה. גורם מדיני בכיר אמר לוואלה! כי מסתמן שתוכרז הפסקת אש עוד הערב, וכי "העיניים נשואות לקהיר ולתוצאות ביקורה של קלינטון".

הטלוויזיה המצרית דיווחה כי הילארי קלינטון תערוך מסיבת עיתונאים בה תכריז על ההסכמה, גורם ישראלי אישר כי קלינטון תכריז על כל ב-20:00. במקביל, גורמים בישראל הכחישו את הדיווחים על הפסקת אש חד צדדית על אף שהצעה זו הועלתה בדיון התשיעייה.

דובר חמאס, פאוזי ברהום אישר כי הפסקת האש תיכנס לתוקפה הלילה ב-21:00. מוקדם יותר צוטטו מספר גורמים פלסטינים שדיווחו כי הפסקת האש בין ישראל לחמאס תיכנס לתוקף הערב.

בשונה משר החוץ המצרי וקלינטון, מזכ"ל האו"ם באן קי-מון פחות מאמין שיושג הסכם הפסקת אש, במהלך ביקורו בקהיר הערב אמר קי-מון: "יש עוד הרבה פרטים לסגור", כדי להשיג את הסכמת הצדדים. בפגישתו עם נשיא מצרים מוחמד מורסי אמר מזכ"ל האו"ם, "מודאג מההסלמה הנמשכת בזמן המאמצים האינטנסיביים בניסיון להשיג הפסקת אש. כולנו יודעים שיש עוד הרבה פרטים לסגור, אך בזמן שזה קורה ממשיכים למות אזרחים".

בהודעה לעיתונות שהוציאה לשכת נתניהו נכתב:  "רה"מ בנימין נתניהו שוחח לפני זמן קצר עם הנשיא ברק אובמה ונענה להמלצתו להעניק סיכוי להצעת מצרים להפסקת אש, ובכך לתת הזדמנות לייצוב המצב והרגעתו בטרם יהיה צורך להפעיל עוצמה רבה יותר.

ראש הממשלה הביע את הערכתו העמוקה לנשיא ארה"ב על תמיכתו בישראל במהלך המבצע ועל תרומתו למערכת כיפת ברזל.

ראש הממשלה חזר והדגיש שישראל תנקוט בכל הצעדים הדרושים להגן על אזרחי ישראל".

יצויין כי בשעה זו ממש, נורה מטח כבד לעבר כלל יישובי הדרום, כפי הנראה, חמאס מנצלים את השעה האחרונה שנותרה עד שההסכם יכנס לתוקף.

האם הפסקת האש זה צעד נבון? ימים יגידו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *