צילום: דוברות זק"א

טרגדיה בשכונת קרית יובל בירושלים: בן 60 נספה למוות בשריפה שפרצה בדירתו

במהלך הלילה, פרצה שריפה בתוך דירת מגורים. לוחמי האש שהגיעו למקום, חילצו מתוך הדירה גבר כבן 60 המתגורר לבדו, כשהוא ללא רוח חיים כתוצאה מכוויות קשות ושאיפת עשן. לכוחות ההצלה לא נותר כי אם לקבוע את מותו בזירת האסון • צפו בתיעוד מהמקום

 • "בשעה שמתו מוטל לפניו" נותנים צדקה בעת ההלוויות

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

הלילה, אחרי חצות, הוזנקו ארבעה צוותי כיבוי וחילוץ לשריפה שפרצה במבנה ברחוב אורוגוואי שבדרום העיר. לוחמי האש שהגיעו תוך זמן קצר למקום, זיהו דירה בבניין ברחוב, כשהיא בוערת כליל.

לוחמי האש חדרו אל תוך האש והעשן הסמיך, ובתוך זמן קצר, איתרו במקום אדם כבן 60 כשהוא ללא הכרה. לוחמי האש חילצו את הלכוד לטיפול רפואי של כוחות הרפואה שהיו בזירה, אולם לאחר זמן קצר, נקבע מותו של הפצוע ע"י אנשי מד"א ירושלים.

במקביל לפעולות החילוץ הלכוד, פעלו הצוותים לכיבוי הלהבות ומנעו את התפשטות האש והעשן לכלל הבניין. בכבאות והצלה לישראל מחוז ירושלים נפתחה חקירה לבירור נסיבות פרוץ השריפה.

לדברי טפסר ניסים טויטו מפקד כבאות והצלה מחוז ירושלים: "לוחמי האש פעלו הלילה בשריפה קשה ומורכבת בה לצערנו קיפח את חייו אדם כבן 60. צוותי הכיבוי וההצלה של תחנת ירושלים, הגיבו במהירות ומקצועיות לאירוע, ובכך מנעו פגיעה קשה יותר בכלל דיירי הבניין בו פרצה השריפה".

עוד מוסיף טפסר ניסים טויטו: "הוריתי על הקמת צוות חקירה מיוחד שיחקור את נסיבות פרוץ השריפה, אולם כבר עכשיו אפשר להגיד, כי רוב הנפגעים ורוב השריפות במבנים אינם גזירת גורל. התקנה פשוטה זולה ומהירה של גלאי עשן יכולה למנוע אסונות מעין אלו. אני פונה לציבור ומבקש: התקינו גלאי עשן בבתים, זה החיסון שלנו נגד שריפות ותוצריהן".

בנצי אורינג, מפקד זק"א ירושלים סיפר, "כשהגענו למקום ראינו את לוחמי האש נלחמים בלהבות, מתוך העשן הסמיך חילצו אלינו גבר כבן 60 ערירי שגר לבדו בדירה ללא רוח חיים לאחר שסבל מכוויות ושאיפת עשן, הדירה נשרפה כליל, פראמדיק מד"א נאלץ לאשר את מותו במקום".

מתנדבי זק"א צוות ירושלים טיפלו בכבוד המת בזירה, גופת המנוח הועברה למכון באבו כביר להמשך בדיקה וזיהוי, נסיבות האירוע נחקרות ע"י המשטרה והכיבוי במקום.

פראמדיק מד"א ישראל וינגרטן סיפר: "כשהגענו לרחוב חברנו לכוחות הכיבוי שפעלו במקום. הם חילצו אלינו את הפצוע שאותר מחוסר הכרה בתוך אחת מהדירות כשהוא סובל מכוויות ושאיפת עשן. ביצענו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture