לאחר 8 ימי לחימה ראשי הערים פותחים את הפה • רוביק דנילוביץ' מבאר שבע, דוד בוסקילה משדרות, אילן שוסטר ממועצה האזורית שער הנגב, חיים ילין מהמועצה האזורית אשכול

תושבי הדרום מנסים עדיין לעכל את השקט המבורך אשר נפל עליהם פתאום, את הקימה בבוקר להכין קפה וארוחת בוקר בלי לרוץ שלושה פעמים באמצע למרחבים המוגנים הצרים, אך החששות אינם מוסתרים, 'אנו חוששים שזה משהו בסגנון של שקט שלפני הסערה, של הצטיידות ארגוני הטרור לקראת סבב הסלמה נוסף' אומרים תושבי הדרום.

קרא עוד:

[postim]

ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' אמר 'אם יישמר השקט באופן אבסולוטי ומוחלט בהתאם לנתוני ההסכם שפורסמו לציבור, אזי מטרות מבצע עמוד ענן אמנם הוכיחו את עצמם, אבל באם תהיה הפרה של הסכם ולו הקטנה ביותר, אנו נדרוש ממדינת ישראל לתקוף בכל הכח, אין זה מתפקיד ראשי רשויות להתערב ולקבוע סדר יום לדרג המדיני, אך חייהם ושגרת יומם וביטחונם האישי של תושבי הדרום חשובים יותר'.

ראש עיריית שדרות דוד בוסקילה אמר אמש, 'אינני חש גאווה ואינני מוצף בתחושות הצלחה, מסיום המבצע המפתיע, אך רק הזמן יוכיח אם השקט יישמר ולזה אני מייחל ומתפלל'.

בראיון שנערך עם ראש העיר בתוכנית 'יומן צהריים' ברדיו קול חי, בהגשתו בצלאל קאהן אמר בוסקילה:

"לא האמנתי שימכרו אותנו בזול. שביבי מכר את הדרום. אני חושב שכל החבורה הזו שנקראת לב"ן, ליברמן, ברק נתניהו, הם צריכים להחזיר את המפתחות וללכת הביתה, הם לא ראויים להנהיג את ישראל. אחד, כי המבצע הזה ירד לטמיון. שתיים, זה כניעה לטרור – ביבי הבטיח שהוא יכריע את החמאס כשהוא יעלה לשלטון, אני רואה שבזמן שלטון הליכוד שלטון החמאס פורח בעזה".

לדבריו, "היה צריך לנתק את החשמל, להוריד את השלטר, לנתק את המים, להחשיך את עזה, וכל אלה הסייענים של החמאס את כולם להשתיק אותם".

בוסקילה הוסיף כי "השקט הזה הוא מדומה, השקט שלפני הסערה. אני סבור שבקרוב הטילים יגיעו גם לנתניה. לעניות דעתי כל זה היה תעמולת בחירות, כל היציאה למבצע בגלל זה הפסיקו אותו כל כך מהר".

האזינו לדברים שאמר בוסקילה ברדיו קול חי.

ראש מועצת המועצה האזורית שער הנגב אילן שוסטר אף הוא התבטא ואמר: 'אני לא מתנגד להפסקת האש מכיוון שאין לי את כל הנתונים של ראשי המדינה צה"ל והשב"כ ואני לא מזלזל בשיקולים שלהם, המטרה הייתה לשמור על שקט לאורך זמן לא להשפיל את החמאס, התפקיד שלנו ראשי הרשויות הוא להכיל ולבצע את הוראות הדרגים המדיניים והביטחוניים השונים'.

ראש המועצה האזורית אשכול חיים ילין אמר לאחר היוודע הסכם הפסקת האש: 'אנו תושבי המועצה האזורית אשכול לא חוזרים למציאות של צבע אדום, אנחנו רוצים לגדל את ילדינו באזור הזה בלי צבע אדום בשגרת חיים רגילה ביציאה לעבודה וחזרה לבית חם ומוגן, זאת החובה המוסרית המינימלית של ממשלת ישראל לאזרחיה, אם המציאות תשתנה ואכן השקט ישרור ברחבי המדינה אזי אני מברך את המבצע ואת הסכם הפסקת האש אבל אם לא, למה בכלל יצאו אליו'.