עמוד ענן מאחורינו – חמאס מבהירים: לא נפסיק להתחמש

ימים ספורים לאחר הפסקת האש וסיום מבצע 'עמוד ענן' ברצועה, בעזה החלו להרגיש את ההקלות המובטחות מצד ישראל, מנגד מבטיחים בחמאס למרות הכל, נמשיך להתחמש ולהבריח אמל"ח לרצועה.
 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

היום הורחבו ההקלות מצד ישראל לתושבי רצועת עזה, ארגון חמאס ממהרים להבהיר: לא נפסיק לייצר אמצעי לחימה ו/או להבריח אותם לתוככי רצועת עזה. בנוסף, אומר בכיר בחמאס: אירן תגביר את הסיוע הצבאי והכלכלי לרצועה.

קרא עוד:

[postim]

ימים ספורים מאז הגיע לסיומו מבצע 'עמוד ענן' בעזה עם הכרזת האש בין ישראל לחמאס, וכבר החלו גורמים בארגון להעביר מסרים שבעצם המבצע לא הועיל כי התחמשותו של הארגון תימשך גם עתה.

במסיבת עיתונאים שנערכה הערב (מוצ"ש) בקהיר, אמר מוחמד א-זהאר מבכירי חמאס "לאחר הניצחון על ישראל בשמונת ימי המלחמה על רצועת עזה, אירן תגביר את הסיוע הצבאי והכלכלי לחמאס ולג'יהאד האיסלמי", א-זהאר הוסיף "טהרן לא ביקשה מחמאס שום דבר בתמורה לסיוע שיועבר לנו. יש לי פרויקט בעזה והוא ההתנגדות. לכן אנו מקבלים תמיכה בנשק ובכסף ללא תנאים". לדבריו, היכולות המבצעיות של ארגוני הטרור, ביניהם חמאס והג'יאהד האיסלאמי לא נפגעה במהלך המלחמה על עזה. והבהיר ברורות כי ארגונו מתכוון להמשיך ולהכניס אמצעי לחימה לתוך הרצועה כדי להגביר את היכולות המבצעיות של הארגונים.

מלבד א-זהאר, התראיין היום (שבת) מוסא אבו מרזוק, המשמש מספר 2 בחמאס לסוכנות הידיעות AP, בה דחה את הדרישה הישראלית להתחייב שארגון חמאס יפסיק להתחמש זאת בתמורה להקלות על תושבי הרצועה ואמר, "התחמושת מגנה עלינו ואין סיכוי שנפסיק לרכוש ולייצר אותה". לדבריו השיחות בין ישראל לחמאס לגבי ההקלות יימשכו בקהיר גם ביום שני הקרוב.

כאמור, הסכם הפסקת האש שנחתם ביום רביעי האחרון כלל התחייבות ישראלית להקל על המגבלות שהוטלו גם על חופי עזה, ראש איגוד הדייגים בעזה מחפוז קבריטי אישר כי ספינות הדייג הצליחו להגיע למרחק של שישה מיילים מחופי הרצועה חרף הימצאותם של ספינות חיל הים שלא עצרו אותם.

בנוסף, חקלאים פלסטינים הורשו לחזור ולעבד את אדמותיהם, גם אלו הסמוכות לגדר המערכת.

גורמים מדיניים בישראל אישרו הערב, כי אכן החלו ההקלות על תושבי הרצועה והבהירו כי מדובר בינתיים רק על מרחב הדייג. ההערכות בירושלים הן כי מבחינת הפלסטינים, הקלות על הדייגים הינן משמעותיות ביותר.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן