ייתכן ולראשונה חבר כנסת חרדי בליכוד

אפשר וח"כ חרדי ייכלל ברשימת הליכוד לכנסת • מאיר מלכה מאשדוד סגן יו"ר ועד עובדים בתעשייה אווירית • והמומלצים של המתפקדים החרדים

לראשונה צפוי להתמנות חבר כנסת חרדי ברשימת הליכוד לכנסת ה-19. וזאת הודות לדיל של ח"כ חיים כץ. כץ הודיע לאנשיו לתמוך במאיר מלכה, תושב אשדוד, המכהן כסגן יו"ר ועד העובדים בתעשייה האווירית. מלכה מתמודד על משבצת 'השפלה' בפריימריז של הליכוד במספר 340. והוא עתיד להתמנות לחבר כנסת.

קרא עוד:

[postim]

מלבד מלכה מתמודדים במחוז שפלה עוד מספר אנשים, אך למרות זאת הסיכויים שלו להיכנס לרשימה גדולים מאוד. הסיבה לכך, היא התמיכה הגדולה שלה זוכה מח"כ חיים כץ ובכך שהוא נכלל ב'דיל' של כץ, מלבד כץ זוכה , מלכה לתמיכה מצד 'הדיל הימני', המשתייך בעיקר למחנה פייגלין, שיעדיפו אותו על פני שני המתמודדים האחרים.

באם מלכה אכן ייבחר הוא עשויי להיות ח"כ החרדי הראשון המכהן מטעם סיעת הליכוד, והסיבה לכך היא בשל מיקומו של מחוז השפלה הנחשב לריאלי בליכוד, מחוז השפלה הוא המחוז הגדול ביותר, והראשון שייכנס כייצוג למחוזות, כשהוא נמצא במקום ה-22 ברשימת הליכוד .

מלכה נשוי ואב לארבעה, יליד מרוקו. למד בישיבה ושירת בצה"ל כחייל קרבי, בהמשך למד בטכניון שם הוציא תואר שני, ועבד כראש תחום פרויקטים ב'אלתא'. הוא מזכיר בארגון התעשייה האווירית, חברת בלשכת המהנדסים ופעיל בית ההסתדרות.

הדיל של החרדים

חשוב לציין יש כ-1000 מתפקדים חרדיים בליכוד. רבים מהמתמודדים בקשו את קולם של החרדים אולם רק ביום שישי הוכנה וגובשה הרשימה באופן סופי הין חברי הכנסת המומלצים על ידי החרדים ניתן למצוא את ח"כ יוליה שמאלוב ברקוביץ שנחשבת מקורבת למגזר החרדי. ובליכוד סוברים כי הוא עוד עתידה להפתיע ולדחוק את ציפי חוטבלי מהרשימה.

2 תגובות

יהיה חבל מאד אם חוטובלי לא תהיה ברשימה – היא גם דתי לאומי וגם ח"כ למופת. חבל.

אדם שמתמודד בפלגה חילונית אינו נקרא "חרדי"
חילול ה' !!!!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן