היום (ראשון) נערך ניסוי ראשון עם סיומו של סבב הפיתוח הראשוני של מערכת 'שרביט קסמים'. הניסוי עבר בהצלחה ב"ה. טיל היירוט של המערכת שצפויה להיכנס לפעולה ב-2014 עולה מיליון דולר. הצלחת הניסוי היום תוביל להמשך השקעה ופיתוח של המערכת.

היום (ראשון) נערך ניסוי ראשון במערכת 'שרביט קסמים', הניסוי נערך במסגרת השלמת סבב הפיתוח הראשוני של המערכת ובוצע ע"י משרד הביטחון בשיתוף הסוכנות האמריקנית להגנה בפני טילים.

קרא עוד:

[postim]

ע"פ הדיווחים, הניסוי הראשון הסתיים בהצלחה ויוביל להמשך ההשקעה בפיתוח המערכת עד להבשלה מבצעית בעתיד. המערכת נועדה בעיקר לצורך יירוט טילים מלבנון שישלחו לעבר ישראל על ידי ארגון חיזבאללה.

מערכת 'שרביט קסמים' מפותחת ע"י רפאל – מערכות לחימה מתקדמות וחברת רית'יאון האמריקנית. המערכת אינה מהווה תחליף ל'כיפת ברזל' אלא רק תוספת שנועדה לעבות את מערך ההגנה ולהגן גם מפני טילים לטווח קצר ובינוני.

המערכת אמורה לספק הגנה לכל שטחי מדינת ישראל, זאת ע"י מספר בודד של מערכות שיוצבו ברחבי הארץ ויספקו הגנה רחבת היקף. הציפיות של מפתחי המערכת הינם ליירט כל דבר שבא ממרחק של למעלה מ-70 ק"מ ומאיים להסב נזקים ואבדות בשטחי המדינה.

שרביט קסמים אמורה לתת הגנה לכל שטח מדינת ישראל, ממספר בודד של אתרים שבהם יוצבו המשגרים והמערכות התומכות בה. אם יתממשו ציפיות המתכננים, תהיה המערכת מסוגלת ליירט כל דבר שבא ממרחק העולה על 70 ק"מ ומאיים להסב נזק ואבידות בשטח מדינת ישראל.

המערכת נועדה ליירט רקטות ארוכות טווח, מהסוג שישלחו ממרכז ודרום לבנון לעבר תל אביב, וכן טילים בליסטיים ואיומים אסטרטגיים נוספים, אותם השמיד חיל האוויר במהלך מבצע 'עמוד ענן' בעזה וידוע שקיים במאגרי חיזבאללה.

המערכת עתידה ליירט גם טילי שיוט וראשי נפץ של טילים בליסטיים כגון 'סקאד', 'שיהאב' וסיג'יל', שעד כה לא הצליחו ליירטם באמצעות מערכות חץ בחלל. הטיל המיירט של המערכת יעלה מיליון דולר (!) ההערכות במערכת הביטחון מדברות על כניסה לפעולה של המערכת בשנת 2014, אך בישראל מנסים להקדים את הפיתוח ועובדים גם עם חברת בואינג לצורך פיתוח מערכת מתוחכמת יותר.

שר הביטחון אהוד ברק בירך היום על הניסוי המוצלח של המערכת והודה לכל הגורמים המעורבים בפיתוח. ברק אמר כי "הבשלת התוכנית תהווה נדבך משמעותי בתוכנית ההגנה הרב שכבתית של מדינת ישראל מפני טילים, הכוללת את החץ 2, חץ 3, "שרביט קסמים" ו"כיפת ברזל".

גורם בכיר ברפאל אמר הערב: "המכ"ם של 'שרביט קסמים' עקב מההתחלה אחרי המטרה עד היירוט. זו מערכת ללא סוללות, בניגוד לכיפת ברזל, והיא פועלת כיחידה ארצית".

כיהודים מאמינים בני מאמינים אל לנו לשכוח, 'אם ה' לא ישמור עיר, שווא שקד שומר…."