צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ערבים יידו זיקוקים ואבנים על שוטרים: התפרעויות אלימות בירושלים ויפו • צפו

אחרי תקיפה ראש הישיבה בעיר יפו על ידי ערבים שהיכו אותו באלימות, התקיימו במקום הפגנות סוערות • לילה נוסף של התפרעויות ליד שער שכם בירושלים • ערבים יידו אבנים וזיקוקים לעבר כוחות הביטחון; שני שוטרים נפצעו באורח קל. שמונה מפגינים נעצרו
 • האמא חלתה במחלה קשה והבית עומד לקרוס

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

לילה אלים במיוחד בירושלים ויפו: עשרות ערבים התקבצו והחלו בהתפרעויות והפגנות, במהלכם יידו אבנים וירו זיקוקים לעבר כוחות המשטרה. שני שוטרים נפצעו באורח קל ושישה מפגינים נעצרו.

בעיר יפו, החלו ההפגנות במקום בו היכו ערבים באכזריות את ראש ישיבת ההסדר בעיר, הרב אליהו מאלי בעת שהגיע לרכוש דירה חדשה עבור הישיבה. במקום גם התקבצו עשרות יהודים שהניפו דגלים ושלטים עם הכיתוב "עם ישראל חי".

המפגינים הערבים צעקו בין היתר "מתנחלים הביתה" ו"יפו ליפואים", ואף שרו "ברוח ובדם נפדה את יפו". אחד המפגינים אף איים בקולי קולות כי "יהיה פה גיהינום ביפו". הערבים יידו אבנים, ירו זיקוקים, שרפו פחים וחסמו כבישים.

ניב, עובר אורח שרכבו נרגם באבנים, סיפר לאתר וויינט: "תוך חמש דקות עברתי בין חיים למוות. ראיתי רצח בעיניים, ומצד שני תושבים אחרים מאוד טובים חילצו אותי. לא היו שם שוטרים, נעלתי את עצמי באוטו מול אבנים ובעיטות. המתפרעים הקיפו אותי בתוך שנייה והייתי צריך לחלץ את עצמי. ברחתי בריצה, רצתי לתוך חנות ושם שמרו עליי".

חיים גורן, חבר מועצת עיריית תל אביב מסיעת "מאמינים", אמר בהפגנה: "ראיתי תמונות מהאירוע היום וזה החזיר אותי למה שקרה ביפו לפני 100 שנה במאורעות תרפ"א, שערבים רצחו כאן מאות יהודים. לא הגענו למצב הזה, אבל זה מתחיל וממשיך ואם לא ייעצר זה יגיע לזה – ויגידו 'הכתובת הייתה על הקיר'. אנחנו נשארים פה ונחזק את מוסדות הישיבה והקהילה ונמשיך לפרוח ולגדל ילדים".

לאחר שהותקף, שלח הרב הודעה, שבה קרא שלא להיגרר לאלימות: "אנו מתרגשים מהדאגה של כולם אלינו. שלומי ברוך ה' טוב, חוץ מכמה חבלות לא רציניות. גם משה מתאושש והוא בסדר. אני מקווה שההד התקשורתי יעזור למשטרה לטפל כראוי גם בכל התקיפות וההצקות האחרות. יחד עם זאת, עלינו להיזהר שלא להיגרר למעגל של אלימות נוספת בתוך יפו", לשון ההודעה.

בהתייחסו להפגנה, כתב כי "אני לא אבוא להפגנה היום. מבקש מכולם לשמור על כבודנו גם כלפי המשטרה שכבר עצרה את התוקפים וגם כלפי השכנים מהסוגים השונים. אנו מקווים שנעלה מדרגה בכל מה שאנו עושים ביפו ונצליח להחזיר את הנורמליות את האור והתורה לחיינו".

ההפגנה ביפו. צילום: דוברות המשטרה

מדוברות המשטרה נמסר כי שוטרי תחנת יפו עצרו 3 תושבי יפו בחשד להפרות סדר ברחוב הבעש"ט בעיר, במהלכן הושלכו אבנים וזיקוקים לעבר כוחות המשטרה הנמצאים במקום לשמירה על הסדר הציבורי.

כתוצאה מההתפרעויות נפגעו באורח קל 2 שוטרים שפונו לקבלת טיפול רפואי. שוטרי תחנת יפו עצרו את 3 החשודים לחקירה בתחנה ובהתאם לצורכי החקירה וממצאיה תבחן המשטרה את הארכת מעצרם בבית משפט השלום בת"א.

בירושלים, ליד שער שכם, בהמשך לשורת המהומות הליליות בשבוע האחרון מאז החל חודש הרמאדן, הפגינו גם בלילה האחרון עשרות ערבים שהתפרעו במקום, תקפו ויידו אבנים וזיקוקים לעבר כוחות הביטחון.

ד', צעיר חרדי בן 24, העיד כי הותקף אמש על ידי נער ערבי סמוך לשער שכם. הוא סיפר בשיחה עם N12: "קבוצה של נערים ערבים תקפו אותי פשוט כי הלכתי ליד שער שכם. כמה נערים העיפו אותי לרצפה ובעטו בי. לאורך כל הזמן שוטר עמד בצד ומשך אותי אחורה. נפגעתי ונחתכתי בשפה".

מדוברות המשטרה נמסר כי כוחות משטרה רבים נערכו אמש לקראת תפילת הערב של חודש הרמאדן, תפילת התראוויח בה נטלו חלק אלפי מתפללים, ולאחר שזאת הסתיימה ללא חריג והמתפללים התפזרו לביתם לסעודת שבירת הצום, החלו מאות צעירים להפר את הסדר סמוך לשער שכם ומערת צדקיהו תוך תקיפת שוטרים, יידוי אבנים וירי זיקוקים לעבר השוטרים.

בעקבות הפרת הסדר והאלימות מצד אותם צעירים נאלצו כוחות המשטרה לפעול תוך שימוש באמצעים לפיזורם של הפורעים ונעצרו 5 חשודים שהועברו לחקירה בגין הפרת סדר – יידוי אבנים, תקיפת שוטרים ועוד.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture