מסתמן: התיק המרכזי נגד ליברמן יסגר • יוגש כתב אישום בפרשת השגריר

מסתמן: התיק המרכזי נגד שר החוץ ליברמן ייסגר ע"י היועץ המשפטי לממשלה. ההחלטה הסופית - עד סוף השבוע הבא. עם זאת, כנגד ליברמן יוגש כתב אישום בחשד להפרת אמונים בפרשת השגריר מבלארוס.

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

הערב (שלישי) פחות מחודשיים לפני הבחירות, מסתמן כי היועץ המשפטי לממשלה יסגור את התיק העיקרי נגד שר החוץ אביגדור ליברמן, אך יוגש נגדו כתב אישום בנוגע לפרשת השגריר מבלארוס.

קרא עוד:

[postim]

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין עדיין לא קיבל החלטה סופית בעניין, אך הוא צפוי לקבל אותה עד סוף השבוע הבא. בנוגע לפרשה זו, באפריל 2011 הודיע וינשטיין על הגשת כתב אישום נגד ליברמן בכפוף לשימוע, בגין עבירות של מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון והטרדת עד. כל זאת בין השנים 2001-2008 בזמן שכיהן ליברמן כחבר כנסת ושר, מיליוני דולרים הועברו מאנשי עסקים שונים לחברות שהיו בשליטתו.

במהלך השבועות האחרונים קיימו בצמרת הפרקליטות דיונים ארוכים במטרה להגיע למסקנה סופית בפרשה, לפני שלושה שבועות הודיעה הפרקליטות לבג"ץ כי בכוונתם להשתדל ולקבל החלטה בעניין תוך חודש. במהלך החודש האחרון ביצעה הפרקליטות בדיקות מול עדים מרכזיים בחו"ל ע"מ לבדוק אם הם יוכלו למסור עדות. ערוץ 2 מפרסם הערב כי לאחרונה נפגשו נציגי הפרקליטות עם עדה מרכזית בתיק השוהה בקפריסין, הנ"ל הודיעה כי היא מוכנה להעיד, אך עדותה צפויה להיות לטובתו של ליברמן. נוסף לזאת מספר קשיים נוספים שהתעוררו בתיק מה שככל הנראה יביא להחלטה של היועץ המשפטי לסגור את התיק המרכזי.

למרות סגירת התיק המרכזי, מסתמן כי וינשטיין יורה על הגשת כתב אישום בפרש השגריר זאב בן אריה מבלארוס. כפי הנראה, אין ראיות לכאורה שליברמן שיבש הליכים בחקירה, אך הסעיף שיוגש בכתב האישום עשוי להיות הפרת אמונים. בפרשה זו נחשד ליברמן כי קיבל מידע מהשגריר בן אריה על בקשה לסיוע משפטי אותה העבירה משטרת ישראל לרשויות אכיפת החוק בבלארוס.

מהפרקליטות נמסר בתגובה לפרסומים כי "החלטת היועץ אמורה להימסר במועד המתוכנן, וכל פרסום בנושא ההחלטה הוא באחריות המפרסם בלבד".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell