צילום: חיים קרויזר, מטה ארגוני המקדש

רבני חב"ד במכתב נגד איתמר בן גביר: "מזהירים את כבודו מאיסור חמור זה"

"אנו מבקשים מכבודו לבל ישוב עוד לעשות כדבר הזה, ומזהירים מאיסור חמור זה", כותבים שורה של רבנים מחב"ד לח"כ איתמר בן גביר אחרי שעלה להר הבית בניגוד לעמדת כל גדולי ישראל: "גם כ"ק אדמו"ר מליובאוויטש זצ"ל הביע את התנגדותו הנחרצת לכך"

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

אחרי שקיבל קולות רבים של מצביעים מחסידות חב"ד במהלך הבחירות, יוצאים שורה של רבנים בחב"ד נגד ח"כ איתמר בן גביר שעלה אחרי השבעתו לכנסת להר הבית בניגוד לעמדת ההלכה ודעתם של גדולי ישראל..

"לכבוד חבר הכנסת איתמר בן גביר שיחי'. נצטערנו וכאבנו לשמוע שכבודו נכנס, בפרסום ובפומבי, להר הבית, דבר שנאסר על ידי כל גדולי ישראל", כתבו הרבנים במכתבם ליו"ר מפלגת עוצמה יהודית.

"גם כ"ק אדמו"ר מליובאוויטש זצ"ל הביע את התנגדותו הנחרצת לכך, וכפי שכתב בכתב ידו: "הנני בכל התוקף נגד ההעלאה על סדר היום [את] שאלת היתר העליה על הר הבית, כי תיכף ומיד להתחלת השקלא וטריא בזה – יעלו לשם כמה וכמה, ולמקומות שאיסורן ודאי, רחמנא ליצלן, ומספרם ילך ויגדל רחמנא ליצלן. וכל האזהרות בזה (באם תבואנה) ילבו את היצרים ויוסיפו מספר העולים הנ”ל. וכל מי שיעשה בזה, ופשיטא העולה בפועל יותר מעלית זקני ירושלים (תרתי משמע: יראה שלם) ידו במעל – עליית כל הנ"ל".

הרבנים הוסיפו, "אנו מבקשים מכבודו לבל ישוב עוד לעשות כדבר הזה, ומזהירים את כב' ואת הציבור מאיסור חמור זה. אל יהא דבר זה קל בעיניכם, דעו נא כי טומאת מקדש חמורה עד מאד, וכלשון התוספתא בפ"א דשבועות ה"ב: "היה ר"ש אומר, קשה טומאת מקדש וקודשיו מכל עבירות שבתורה, שכל עבירות שבתורה מתכפרות בשעיר אחת, וטומאת מקדש וקודשיו מתכפרת בל"ב שעירין…".

"וה' יתברך ישלח לנו את הגאולה האמתית והשלימה ע"י משיח צדקנו בקרוב ממש".

על המכתב חתמו הרב דוד מאיר דרוקמן – רב העיר קריית מוצקין, הרב יוסף יצחק הבלין – רב קהילת חב"ד ברמת שלמה, והרב יעקב הלוי הורוביץ – משפיע קהילת חב"ד ראשון לציון.

4 תגובות

מה פתאום להתערב ? לח״כ בן גביר יש לו פוסקים על מי לסמוך לעלייה להר הבית כהלכתה. מה פתאום מאן דהוא מנסה לכפות עליו דעתם? בן גביר לא הבטיח להיות חבדניק. אל תנסו לשנות אותו. או שתקבלו As Is או שתחפשו מייצג אחר בכנסת.

הרב דב ליאור , שהוא תלמיד חכם מובהק, למד היטב את הנושא של חובת כיבוש הארץ, ובראש חובת כיבוש הר בית ה'.
הוא קבע חד-משמעית שיש מצוה לעלות להר הבית.
גם קבע מסלול בהר , וקבע חד משמעית שאין שום חשש איסור בקיום דבריו.
מי שיוצר כאן לציבור בהשמצות גסות על בן גביר כאילו לא רק שלא קיים מצוה אלא עבר עברה. עובר בעצמו על הרבה עברות החל מסיוע לאויב במלחמתו נגדנו וכלה בשנאת יהודי צדיק.

הם צודקים לחלוטין!!!
מי אתם שתדברו נגדם??

לרבנים שמביעים את דעת הרבי מלובביץ', המוסכמת על גדולי ישראל 'אסור' לחלוק על הרב ליאור ולמחות על האיסור החמור?…
אולי אתם – המגיבים הראשונים – רבנים גדולים ואסור לחלוק גם עליכם?
מקווה שאתם עצמכם לא נכשלים באיסור החמור הקשה מכל עבירות שבתורה.
אגב, מחאה על איסור לא אמורה להגיע מתוך שנאה, ולא מתוך הנחה שהוא דווקא חב"דניק… אלא מתוך מחשבה שיש סיכוי שזה ישפיע.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן