צילום: תמונת אילוסטרציה. למצולם אין קשר לנאמר • צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

צעירים חרדים הותקפו ליד שער האשפות: "הערבים התיזו נוזל מסריח"

שני צעירים חרדים הושפלו סמוך לשער האשפות בעיר העתיקה ע"י בני מיעוטים. התוקפים התיזו לעברם נוזל מסריח ונמלטו. למרות מצלמות האבטחה המשטרה סגרה את התיק, ורק לאחר פניית חוננו הוא נפתח מחדש • עו"ד חיים בלייכר: "אירוע שכזה חייב להיחקר"
 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

שני צעירים חרדים הושפלו סמוך לשער האשפות בירושלים בשעת ליל מאוחרת. בעודם ממתינים מחוץ לשער האשפות למונית, התקרב אליהם רכב כאשר פנסיו מכוונים גבוה על מנת לסנוורם.

כאשר הגיע הרכב אליהם אחד הנוסעים התיז על הצעירים נוזל צהוב ומסריח אשר פגע בהם, בעוד חברו של המתיז מתעד את האירוע במכשיר הפלאפון. לאחר מכן פנה הרכב בחדות שמאלה לכיוון עיר דוד, והתוקפים נמלטו.

למרות ששוטרים שהיו במקום הבחינו במתרחש, ולמרות שמקום התקיפה והדרך אליו מצולמים במצלמות אבטחה, נסגר תיק החקירה כיוון "שלא נמצאה תשתית ראייתית לקיומה של אשמה פלילית".

כאמור, החקירה נפתחה מחדש לאחר בקשת ארגון חוננו לקבל את חומרי החקירה לצורך הגשת ערר.

עו"ד חיים בלייר מארגון חוננו המייצג את הצעירים מסר "אנו שמחים על החלטת המשטרה לחקור לעומק את אירוע ההשפלה הזה. לא ברור כיצד יתכן שתקיפה והשפלה של יהודים על רקע אנטישמי אינה מהווה מעשה פלילי. אירוע שכזה חייב להיחקר על מנת להביא את התוקפים האנטישמיים לדין".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן