המחדל החמור התפרסם אמש, וגורם למבוכה קשה בצה"ל, כאשר גורמים בכירים מגדירים את המחדל כמחדל חמור ביותר שידע חיל האוויר מיום הקמתו

מחדל ביטחוני חמור מאד התרחש אמש בבסיס של חיל האוויר במרכז הארץ, מנועים של מטוסי F-16 נגנבו על אף כללי האבטחה הנוקשים, שוויו של כל מנוע הוא מיליוני שקלים.

קרא עוד:

[postim]

המחדל החמור התפרסם אמש, וגורם למבוכה קשה בצה"ל, כאשר גורמים בכירים מגדירים את המחדל כמחדל חמור ביותר שידע חיל האוויר מיום הקמתו.

מבדיקה וחקירה ראשונית עולה תמונת מצב עגומה יותר, לאחר שכל גדרות האבטחה נסרקו ולא נמצאו פרצות נשארה רק האופציה של סיוע עוין מתוך הבסיס, מה שמחייב את לכידת העבריין במהירות האפשרית, אך עד לשעת כתיבת שורות אלו לא ידוע על לכידת נוגעים בעניין.

דובר המשטרה הצבאית אמר לאחר האירוע 'פתחנו בחקירת מצ"ח מואצת, ותוצאות החקירה יובאו בפני פרקליטות הצבא'.

ככל הנראה המטרה שלשמה נגנבו המנועים היא עסקאות הברזל, תחום הפורח ומשגשג ומפעיליו הינם בדרך כלל הערבים המסתובבים בשכונות המגורים ואוספים כל פיסת ברזל שנזרק, או אפילו שבעליו רק הוריד לרגע עין מרכושו, לא פעם זוהו הרקטות ששוגרו לעבר ישראל כשאריות ברזל שערביים תושבי ישראל 'אספו' מהשכונות.

גם חברת החשמל ומע"צ טועמים לעיתים קרובות את נחת זרועם של גנבי המתכות כאשר גם עמודי חשמל גדולים נעלמים למחרטות, וגדרות הפרדה רבים שהונחו והורכבו על מנת להציל את חיי הנהגים מפורקים ונמכרים תמורת המשקל של החומר יקר הערך הברזל.