התרגשות בעזה: ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל צפוי להגיע היום לרצועה ויתארח אצל איסמעיל הנייה. חמאס נערכים בכוננות אבטחה מוגברת

לאחר עשרות שנים יגיע היום (שישי) ראש הלשכה המדינית של חמאס – חאלד משעל לביקור ברצועת עזה. במהלך ביקורו צפוי משעל ליטול חלק בחגיגות שיערכו ברצועה לרגל חצי יובל להקמת הארגון.

קרא עוד:

[postim]

אתמול (חמישי) נחת משעל בקהיר, והבוקר, לפני שעה קלה הגיע למעבר רפיח. ראש ממשלת חמאס ברצועה איסמעיל הנייה צפוי לארח אותו ויחד הם יבקרו בביתו של מייסד הארגון אחמד יאסין שחוסל ב-2004. בארגון נערכו בכוננות אבטחה חסרת תקדים, מאות שוטרים ומאבטחים הוצבו באזורים בהם צפוי משעל לעבור.

בחמאס חוששים מאוד לבטחונו של משעל, בעקבות מבצע 'עמוד ענן' בהם שיגרו חמאס למעלה מ-1000 רקטות לעבר ישראל.

הגעתו של משעל לרצועה עוררה בחמאס חשש לביטחונו, בעיקר בשל מבצע "עמוד ענן" שבמהלכו שיגרו אנשי הארגון מאות רקטות לכיוון ישראל. בכירים בחמאס אמרו בשבוע שעבר כי "ישראל עכשיו היא כמו נמר פצוע שמחפש ניצחון כלשהו בניסיון לשמור על כבודה העצמי".

בשנת 1997 ביצעו אנשי חמאס פיגוע רב נפגעים בשוק מחנה יהודה. הממשלה הורתה למוסד להתנקש בחייו של משעל. הניסיון להרעילו למוות באמצעות זריקה נכשל וכמעט עלה בחייהם של 2 סוכני מוסד שנתפסו ע"י נהגו של משעל ומאבטחו. הסוכנים ניצלו ברגע האחרון בתמורה לזריקה שהכילה נוגדן לרעל. הסוכנים הועברו למשטרה הירדנית ומשם לישראל.

לפני מספר חודשים הודיע משעל כי הוא מתכוון לעזוב את תפקידו כראש הלשכה המדינית של הארגון. המועמדים להחליפו הם איסמעיל הנייה המכהן כיום ראש ממשלת חמאס ומוסא אבו מרזוק שמשמש כסגן ראש הלשכה המדינית של הארגון.

עם זאת, ישנם הערכות כי בעקבות הלחימה בדרום יופעל לחץ על משעל ע"מ שימשיך בתפקידו, דבר שימנע זעזועים מיותרים בארגון.