מועמדת מפלגת העבודה לכנסת מרב מיכאלי 'אני מתנגדת לגיוס חרדים'

אשת התקשורת ומעומדת מפלגת העבודה לכנסת מצהירה:" אני מתנגדת לגיוס חרדים לצבא • "דיי להתעקש על כך" "זה יגדיל את הדרת הנשים"

תמיכה ממקור בלתי צפוי אשת התקשורות המזוהה עם השמאל בישראל וכיום מעומדת מפלגת העבודה לכנסת ה-19 מרב מיכאל אומרת בכנס שנערך בחיפה: "אני מתנגדת לגיוס חרדים לשירות בצה"ל". את הדברים אמרה מיכאלי באירוע "מדברים גורדון" עם רועי כ"ץ שהתקיים אמש (ג') במכללת גורדון בחיפה.

קרא עוד:

[postim]

מיכאלי הצהירה: "אני לא בעד גיוס חרדים לצבא. הפוליטיקה הישראלית נותנת לרבנים כוח בזה שאנחנו ממשיכים להתעקש על גיוס. יש עוול היסטורי ואין ספק בזה, אך הוא כבר נעשה. לימודים בישיבה הם לא כיף, זה חיים קשים ומבאסים. יש מעטים שערוכים לשבת מהבוקר עד הלילה ולשנן גמרא. זה דבר מסובך מאין כמותו".

מיכאלי רואה חשיבות גדולה יותר בך שחרדים יכנסו לשוק העבודה מאשר לצבא: "ברמת ההפרדה והשנאה שיש בין חרדים לחילוניים, הרבה יותר חשוב שהחרדים ילכו לעבוד ושהם יהיו מעורבים בחברה. אין לי ספק שאם היום פוטרים את החרדים בצורה גורפת משירות בצבא, מושכים לרבנים את הכוח מתחת לרגליים. הרבה חרדים רוצים להשתלב ושנפטור אותם משירות צבאי ונפסיק עם איום הגיוס".

מיכאלי הוסיפה כי גיוס חרדים יחמיר את תופעת הדרת הנשים בצה"ל. "לקח כל כך הרבה שנים להגיע למצב, שעדיין אינו מזהיר, של מעמד נשים בצבא. אנחנו נשלם על זה מחיר כל כך גבוה שאני לא רואה סיבה לשלם אותו היום", אמרה אמש בכניס שנערך בחיפה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן