אמנון ליפקין שחק נפטר היום בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. נשיא המדינה: "יהודי חכם". ראש הממשלה: "אמנון היה גיבור ישראל". יו"ר הכנסת: "הלך מאיתנו אחד מטובי בניה של ישראל.

בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים הלך לעולמו הרמטכ"ל ה-15 של מדינת ישראל אמנון ליפקין-שחק ז"ל היום (רביעי) בשעות הצהריים כשהוא בן 68 במותו.

קרא עוד:

[postim]

שחק היה ראש אמ"ן ורמטכ"ל לוחם שזכה לעיטור העוז. לאחר שירותו הצבאי הוא נכנס למערכת הפוליטית, כיהן כחבר כנסת ושר התיירות והתחבורה במפלגת המרכז ולאחר מכן עבר למפלגת העבודה בראשות ברק. עם כשלון ברק בבחירות פרש שחק מהחיים הפוליטים ופנה לעסקים וכיהן כחבר דירקטוריון בחברת התעופה אל-על.

נשיא המדינה שמעון פרס ספד לו ואמר :"יהודי חכם ופיקח, היה לוחם דגול למען הביטחון והשלום".

ראש הממשלה נתניהו אמר: "אמנון הוא גיבור ישראל שהקדיש את מיטב שנותיו לביטחונה של מדינת ישראל. גבורתו ניכרת גם בדרך האמיצה שבה נהג בזמן מחלתו. לרגע הוא לא איבד מאצילותו. בשם אזרחי ישראל אני שולח את השתתפותנו ביגונה של רעייתו טלי ושל כל בני משפחתו".

יו"ר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין ספד לאמנון ליפקין שחק ואמר: "הלך מאיתנו אחד מטובי בניה של מדינת ישראל. אמנון ליפקין-שחק שירת תמיד את מולדתו ועמו במשך שנים רבות בכל האתגרים הלאומיים שעמדו לפנינו, גם כאיש צבא וגם בשדה הפוליטי. כנסת ישראל כולה מרכינה את ראשה עם לכתו, ומביעה תנחומים למשפחה".