ח"כ הרב ישראל אייכלר פנה ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליקים רובינשטיין בדרישה לפסול את קמפיין סיעת קדימה המכוון כנגד אברכים ומציג נתונים שקריים. 'אגד' הסכימו לפרסם את הקמפיין, 'דן' עדיין מסרבים.

ח"כ ויו"ר סיעת יהדות התורה, הרב ישראל אייכלר פנה היום (שני) ליו"ר ועדת הבחירות, השופט אליקים רובינשטיין, בדרישה לפסול את קמפיין סיעת קדימה בשל ההסתה השיקרית שמכוונת כלפי האברכים.

קרא עוד:

[postim]

במכתב שנשלח לרובינשטיין כתב אייכלר, "מפלגת קדימה מפרסמת סיסמא מסיתה ושקרית לפיה: 350 שקל לחיילים 3400 שקל לאברכים".

אייכלר טוען במכתבו כי "מהיום אף מחייבים את חברות האוטובוסים המונופוליסטית, לפרסם את השלטים המסיתים הללו, על אפם וחמתם של הנוסעים החרדים, המהוים חלק ארי בקרב משתמשי התחבורה הציבורית".

מעבר להסתה יש כאן שקר מספרי בוטה על "3400" שמקבל אברך הלומד תורה, דבר שלא היה ולא נברא. מטרת הפרסום היא לעורר איבה ומדנים נגד היהודים החרדים הקרויים בסלנג ההמוני "אברכים". הדבר עלול לגרום לשנאה ואף לאלימות והיא חמורה יותר מן הסיסמא "אין חובות אין זכויות", שפסלתם בצדק כי היא מסיתה נגד הערבים.

לטענתו, "תעמולה זו של מופז מסיתה את ההמון שאינו יודע להבדיל בין דמי כיס שמקבל חייל, מעבר להוצאה השוטפת להחזקתו ופרנסתו והוצאות הבריאות וההכשרה האזרחית שלו וכל ההטבות הפרישה הנילוות אליו, לבין המילגה הזעומה של 800 שקל שמקבל אברך נשוי עם ילדים בלי שום תוספת לכולל או לישיבה המקבלת את התקציב הממשלתי, עליו נאמר "אל תלחם את לחם רע עין".

נתון נוסף אותו מציין אייכלר במכתבו, "חייל נשוי מקבל שכר חדשי העולה פי שלשה ממה שמקבל אברך נשוי, ושוב בלי לקחת בחשבון את ההוצאה האזרחית (מזון ובריאות הסעות ולימודים) של החזקת חייל בצבא".

לדבריו, "עצם הפניית התעמולה נגד ציבור מוגדר שנאוי ומודר, בקרב חלק גדול מן הציבור המוסת נגד החרדים בכל ימות השנה ברוב כלי התקשורת, היא הסתה לגזענות. גם אם "האברכים" אינם בני גזע אחד בלבד, הרי עצם השימוש בחיילים מחד ויהודים מאידך, היא הסתה מסוכנת עד שפיכות דמים".

לסיום כתב אייכלר, "השימוש בחיילים בהסתה המונית, מסוכנת לא רק לחרדים. אשר על כן אבקש דיון דחוף ומיידי לפסול את התעמולה האנטישמית של קדימה".

כאמור, הקמפיין של קדימה שקורא לתקצב חיילים כמו אברכים, נתקל בסירוב מצד חברות 'אגד' ו 'דן' שביקשו להוריד מהקמפיין את המילה 'אברכים' ובמקומה לכתוב 'אלה שלא משרתים' אך בקדימה סירבו לשמוע על כך. היום (שני), ימים ספורים לאחר השקת הקמפיין, חברת 'אגד' הסכימה לפרסם את המודעות על אוטובוסי החברה ואילו בחברת 'דן' עדיין מתעקשים שלא לפרסם את המודעות.

בציבור החרדי קיבלו בזעם את החלטת אגד לפרסם את הקמפיין השיקרי זאת למרות שציבור גדול מהמגזר החרדי משתמש בשרותי החברה מידי יום ביומו.