אוריאל בוסו פעיל של ש"ס צפוי לכהן כראש עיריית פתח תקווה • ראש העיר יצחק אוחיון פורש מסיבות בריאותיות לאחר 14 שנות כהונה

היסטוריה בפתח תקווה, ראש עיר חרדי אוריאל בוסו צפוי להיכנס לתפקידו היום (ג) בוסו בן שלושים ושבע מכהן כסגנו וממלא מקומו של ראש העיר היוצא איציק אוחיון, שעשוי לפרוש מתפקידו לאחר 14 שנה פעילות. ציבורית בעיר.

קרא עוד:

[postim]

אוחיון סיפר כי הוא פורש בשל סיבות בריאותיות, אולם גורמים בעירייה מעריכם שהסיבה האמתית היא מתרחשת על רקע התקדמות ההליך המשפטי המתנהל נגדו. במסגרת ההליך הודיע לו פרקליט המדינה, משה לדור, על הכוונה להעמידו לדין בכפוף לשימוע באשמת לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים בגין מעורבותו בשלוש פרשות שונות בשנים .2011-2005 בפרשות אלה נחשד אוחיון בקבלת שוחד מאנשי עסקים שונים בעיר בתמורה לקידום ענייניהם.

כזכור אוחיון נעצר למשך מספר ימים יחד עם סגנו אוריאל בוסו, ונאסר עליו לצאת מהארץ למשך שנה וחצי. תיק החקירה הגיע לראשונה לפרקליטות בחודש מאי 2011 לאחר חקירה גלויה וסמויה שנערכה על ידי היחידה לחקירות הונאה במשטרה . תיק החקירה נבדק בפרקליטות ולאחר שבוצעו השלמות חקירה במשטרה הוחלט על הגשת כתב אישום, בכפוף לשימוע.

גורמים בעיריית פתח תקוה אמרו לJDN כי באם בוסו יקבל את ראשות העיר הם יפנו לתנועה לאיכות השלטון על מנת שזו תפעל להדחתו מראשות העיר.