אמסלם דרש צווי מניעה נגד בכירי ש"ס – הבקשה נדחתה

יו"ר ועדת הבחירות השופט אליקים רובינשטיין דחה היום (רביעי) את בקשתו של חיים אמסלם להגיש צווי מניעה נגד עמי אילוז, שאול פרץ ויהודה אבידן ולשלול מהם כל פעילות פוליטית בשל תפקידם הציבורי.

יו"ר תנועת 'עם-שלם' ח"כ חיים אמסלם הגיש היום (רביעי) בקשה ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט אליקים רובינשטיין, בה הוא דורש להוציא צווי מניעה נגד בכירים בש"ס, רובינשטיין דחה את הבקשה.

קרא עוד:

[postim]

הבקשה לפסול את הבכירים מכל מעורבות פוליטית למען ש"ס, הוגשה כנגד עמי אילוז, שהוצב כמספר 14 ברשימת ש"ס לכנסת ומכהן כראש מועצה דתית בקרית ים.  שאול פרץ – שמכהן כראש מועצה דתית בכרמיאל וכן נגד יהודה אבידן שמכהן כמנכ"ל תאגיד עירוני וכסגן יו"ר ועדת הבחירות המרכזית.

בפנייה אותה שלח אמסלם לשופט רובינשטיין נכתב: "אני פונה אליכם בעניין הנדון בעקבות מידע שהגיע אלי ולפיו עובדי ציבור בכירים עובדים – בגלוי וללא בושה – למען קידום מטרותיה הפוליטיות של תנועת ש"ס, כשקיים חשש ממשי שלצורך כך הם עושים שימוש גם במשאבי הציבור".

שעות אחדות לאחר שהועברה בקשתו של אמסלם, השיב השופט רובינשטיין כי הוא דוחה את הבקשה ואין בכוונתו להוציא צווי מניעה.

בהחלטתו לדחיית הבקשה כותב השופט רובינשטיין: ”סעיף 130(א) לחוק הבחירות לכנסת וסעיף 2א לחוק דרכי תעמולה, כמו גם הנחיית היועץ המשפטי לממשלה, מס' 1.1902, חלים על עובדי תאגיד עירוני ועל עובדי מועצה דתית. לפיכך, עובדים אלה אינם רשאים ליטול חלק בתעמולת בחירות או לעשות שימוש במשאבי התאגיד העירוני או המועצה הדתית לצורך תעמולה כאמור".

בהמשך, מוסיף השופט להסביר את החלטתו וכותב כי "משיב 2 (עמי אלוז) הצהיר כי הוא מצוי בחופשה ללא תשלום עד מועד הבחירות. לעמדת היועץ המשפטי לממשלה, "נוכח היותו מועמד ברשימת מתמודדים בבחירות לכנסת, לא יחול עליו האיסור לקחת חלק בתעמולת בחירות, הקבוע בסעיף 130(א) לחוק הבחירות". לפיכך, האיסורים לעיל חלים – במערכת הבחירות הנוכחית – על המשיבים 3-4 (מר שאול פרץ ומר יהודה אבידן). הואיל והבקשה הוגשה ללא תצהיר, והואיל ונטען בה אך כי קיים חשש להפרת סעיף 130(א) לחוק הבחירות לכנסת וסעיף 2א לחוק דרכי תעמולה, לא מצאתי ליתן צוי מניעה ספציפיים כנגד המשיבים 3-4 (מר פרץ ומר אבידן)".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *