היהדות החרדית תצטרך להתרגל למציאות חדשה למציאות בה בחור בגיל- 18 יצטרך לגלות למקום תורה בחו"ל כי בישראל לומדי התורה תהיה קבוצת מיעוט שזכתה למעמדה מהימים בהם ליהדות החרדית הייתה השפעה במוסדות השלטון

…"אני מבחינתי תעיר אותי אחרי ה23 בינואר"… את המשפט הזה אמר לי השבוע אחד מחברי הכנסת היותר בכירים של 'הליכוד ביתנו'. חברי הכנסת של הליכוד ביתנו די רגועים הם יודעים שבתסריט הבלהות של התנועה המפלגה תקבל 30 מנדטים בתחזית האולטרה אופטימית היא צפויה להגיע לרף ה- 40 מנדטים. חברי הכנסת שם די רגועים. הם מבינים שהכסא די מבוטח. נצחונו של נתניהו מובטח השאלה העומדת בפניו היא רק את מי להכניס כשותף.

קרא עוד:

[postim]

בחלום הבלהות של היהדות החרדית עלול להיווצר מצב בו נתניהו פונה לממשלת מרכז כאשר השותפות האפשריות הם בנט מהבית היהודי, יאיר לפיד מ'יש עתיד', העבודה של יחימובי'ץ. עם אופציה לתנועה של ציפי ליבני. נתניהו ישמח להקים מפלגת מרכז נטולת חרדים. הוא כבר מצהיר על חלוקת השלל עוד בטרם כבש את היעד, תעלול שעוד עלול לעלות במספר מנדטים בסיום הבחירות. אמירה מסוג "תיק השיכון יישאר הפעם בידי הליכוד" היא אמירה ברורה אני בנימין נתניהו מבקש להיפרד מהחרדים אני לא מעוניין בכם עוד.

נתניהו לא התחיל את הקמפיין הזה משום מקום. הקמפיין הזה הוא המשך ישיר למסע הסתה כנגד המפלגות החרדיות מסע שרץ כבר תקופה ארוכה בין חברי מרכז ליכוד וחלחל עד לצמרת ההנהגה. הפרשן הפוליטי של אתר ליכודניק אריק זיו כתב בטורו הפוליטי הרואה אור באתר בו כתב את הדברים הבאים: “ובינתיים, אין ספק כי נפתלי בנט מהווה את הפתעת הבחירות. ובאם המגמה של בנט תימשך נגלה כי הוא הולך להשיג כמות מנדטים של יותר מ-15. זה מה שמסתמן עכשיו. המצב הוא שמצביעי ליכוד השלימו עם זה שנתניהו ראש ממשלה ומעבירים תמיכה לבנט כך שהוא יהיה השותף הבכיר בממשלה. מה גם שבנט, שמוכר לליכודניקים, הופך להיות השותף שיגרום לש”ס להבין כי היא לא בעלת המשקל המשפיע. בנט כבר סימן את תיקי הפנים והשיכון שהם תיקים חשובים מבחינת השפעה. ללא ספק הרבה חברי ליכוד מעדיפים את בנט בפנים או בשיכון. אלו קרובים לליכוד יותר מדרעי. מה גם שבליכוד זוכרים כיצד שרי ש”ס רדפו את חברי הליכוד בבית שמש עד שהפכו אותה למאה שערים".

זיו מוסיף וכותב :"גורמים בליכוד מתארגנים לקריאה לנתניהו של ‘ממשלה של משרתים ולא משתמטים’. לכן מגמה זאת מהווה ראש חץ לבנט שיגרוף את המנדטים”. דברי זיו.

נתניהו ממשיך את הקו בו הוא לא רוצה את החרדים והוא מציב תנאים שהם בגדר:.."על מנת שתעלה לרקיע"… הוא יודע שיש קווים אדומים, ועם כל זאת נתניהו חוצה אותם.

באם תרחיש זה יתקיים כל היהדות החרדית תצטרך להתרגל למציאות חדשה למציאות בה בחור בגיל- 18 יצטרך לגלות למקום תורה בחו"ל כי בישראל לומדי התורה תהיה קבוצת מיעוט שזכתה למעמדה מהימים בהם ליהדות החרדית הייתה השפעה במוסדות השלטון.

גם בתי כנסת ומוסדות שיזדקקו לתקצוב עבור שיעורי תורה והרצאות, שיפור ושיפוץ למקוואות לכשיגיעו למשרדי המועצה הדתית יתקבלו על ידי פקיד חייכן ונחמד שסמוך לאוזן ימין שלו תלויה לה כיפה סרוגה צבעונית והוא בחיוך נבוך יגיד לכם "מצטער אבל את סל התקציב למען שיעורי תורה העברנו לגרעין התורני". או "מצטער אבל כבר העברנו את התמיכה והתקצוב עבור שבת ארגון של בני עקיבא" שיהיה ברור הוא יהיה אדיב חייכן וצעיר גם רהוט אבל מאוד לא ברור לכם. שירותי הדת בישראל יהפכו לזרוע ביצועית של אותם ארגונים המזוהים עם הציונות הדתית.

לא לעולם חוסן

נתניהו מתנהג כאילו אין מחר וכאילו גזרה היא מן השמים שעם ישראל כרך את גורלו לצידו של המושיע הגדול ביבי נתניהו. ביבי צריך להקשיב גם למתמודדים האחרים לפיד ויחימובי'ץ מבהירים אנחנו לא שמאל אנחנו מרכז. לא מן הנמנע שהחרדים דווקא ייגשו לנשיא המדינה וימליצו לו על יחימובי'ץ כאחת שראויה להנהיג את המדינה.

עד היום המפלגות החרדיות למדו שכשהשמאל בשלטון כמעט ולא מתרחשות תאונות חזיתיות בין הדת למדינה. כמות התקלות שואפת לאפס. לליכוד מסורת רבת שנים במערכות יחסים מורכבים מול הציבור החרדי ראשי הליכוד באמירות שלהם משאירים את טומי לפיד הרחק מאחור, לחלקם יחס קר עד מנוכר. שהוא המשך לשנאת חרדים אטומה.

האמירות של חוטבלי ואלקין כנגד החרדים הם רצון להראות לחבר'ה שם 'אנחנו אפילו יותר מכם זה אל תדאגו אנחנו לא כאלו דתיים'.

הציבור החרדי עוקב ורואה כיצד יחימובי'ץ מתנהגת בממלכתיות בתקופה האחרונה איך שמרה על שתיקה בכל הנוגע לשאלת גיוס בני ישיבות. יש לה קשרים טובים עם חברי הכנסת החרדים. וכבר היו מקרים מעולם שלא המפלגה הגדולה היא זו שזכתה בבכורה תשאלו את ביבי עצמו איך קרה שדווקא את הממשלה האחרונה הוא הרכיב למרות שקדימה הייתה המפלגה הגדולה יותר בכנסת.

הכותב משמש ככתב ופרשן פוליטי בעיתון 'יום ליום'