בית המשפט הפחית בשנה את עונשה של ענת קם

שינוי בבית המשפט? לאחר שבג"ץ ביטל אתמול (ראשון) את פסילת זועבי מהתמודדות, הבוקר (שני) הכריע הרכב שופטים בראשות השופטת עדנה ארבל להקל את עונשה של ענת קם ולהפחיתו בשנה.

לאחר דיונים אינטנסיביים בעניינה של ענת קם החליט הבוקר (שני) בית המשפט העליון להפחית את עונשה של ענת קם בשנה.

קרא עוד:

[postim]

כזכור, ענת קם הורשעה במסגרת הסדר טיעון בעבירות של מסירת, החזקת ואיסוף מידע סודי, כשהעבירה מסמכים רבים לעיתונאי "הארץ" אורי בלאו, שקיבל עונש של ארבעה חודשי עבודות שירות בלבד. על קם נגזר עונש מאסר של ארבע וחצי שנים, ממנו היא תרצה בפועל רק שלוש וחצי שנים לאור ההחלטה הבוקר.

קם ערערה על גזר דינה לבית המשפט העליון, ובחודש יולי האחרון נערך דיון בנושא. בדיון טען עורך דינה אילן בומבך שהעונש שלה אינו מידתי ומוגזם, במיוחד לנוכח העונש הקל יחסית שקיבל העיתונאי אורי בלאו, שותפה לעבירה. נציגי פרקליטות המדינה דווקא אמרו שהם שקלו לערער לעליון בעצמם, על מנת להחמיר את העונש, ודחו את טענותיה של קם על כך שמדובר בעונש גבוה.

הבוקר, הכריע הרכב שופטים בראשות השופטת עדנה ארבל: שתקופת המאסר לא משקפת כראוי את הנסיבות המיוחדות של ענת קם: גילה הצעיר, החרטה שהביעה, שיתוף הפעולה שלה עם המשטרה והחוקרים, מעצר הבית הממושך שנמשך שנתיים.

נציגת פרקליטות המדינה, עורכת הדין רחל מטר מסרה בתגובה: "אנחנו מכבדים מאוד את דעת שופטת בית המשפט ואנחנו חושבים שכולנו רואים עין בעין בעניין חומרת המעשים".

פרקליטה של ענת קם, עו"ד בומבך אמר כי "גם השופטת ארבל, כשהקריאה קטעים רלוונטיים מפסק הדין, אמרה שיש לזכור את המורכבות הטמונה במעשיה – כלומר, היא לא ראתה זאת רק באופן שלילי. כמובן, ענת הביעה חרטה על מעשיה ושיתפה פעולה עם החוקרים. ענת לא ניסתה לפגוע בביטחון המדינה, וזו נקודה חשובה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *