ועדת חוקה של הכנסת אישרה: העברת כספים מעל 12 אלף ש"ח בין עזה לישראל תחוייב בדיווח | השב"כ בתגובה: החוק הוא צורך ביטחוני.

ועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת, אישרה הבוקר (שלישי) שינוי לצו איסור הלבנת הון. הצו יחייב כל אדם שעובר במעברים שבין עזה לשטחי מדינת ישראל, לדווח על העברת כסף מעל 12,000 ₪.

קרא עוד:

[postim]

עפ"י צו איסור הלבנת הון הקיים, כל אדם שנכנס או יוצא מהארץ, חייב לדווח לשלטונות אם הוא נושא עימו סכומי כסף מעל 100,000 ₪. אדם העובר במעבר אלנבי, (שבין מדינת ישראל לירדן) חייב בדיווח על העברת כסף מעל 12,000 ₪ (סכום הזהה ל- 2,000 דינרים ירדנים).

ראש השב"כ מר יורם כהן, פנה לשר האוצר וביקש להרחיב את הצו הקיים במעבר אלנבי, למעברים שבין עזה למדינת ישראל. במכתבו, כותב ראש השב"כ לשר האוצר "עמדת השב"כ היא שהתיקון המבוקש ישרת צורך ביטחוני. שכן עפ"י המידע המצוי ברשותנו, מועברים לרצועת עזה וממנה, כספים בסכומים גדולים באופן חוקי, וללא צורך בפיקוח. כספים אלה, משמשים בין היתר, להתעצמות ארגוני הטרור".

נציג השב"כ אמר בדיון, "הסכומים הגבוהים שמותר היום להעביר, משמשים קרקע פורייה למימון טרור. לעיתים אף תוך כדי ניצול מקרים הומניטריים".

כאמור, הועדה אישרה את הצו פה אחד.