ראש המוסד לשעבר התאושש מהניתוח שעבר ולא שוכח להודות לחברו הרב מיילך פירר שהיה לצדו בכל התקופה

ראש המוסד לשעבר מאיר דגן, נראה אמש (שלישי) מחויך לצדו של אלימלך פירר אשר התראיין לראשונה בערוץ 2 ימים ספורים לאחר ששוחרר מבית החולים איכילוב.

קרא עוד:

[postim]

חודשיים וחצי בלבד לאחר שעבר ניתוח דחוף להשתלת כבד בבלארוס נמצא דגן בביתו בתל אביב כשהוא מוקף במשפחה ובחברים.

במשך חודשים ארוכים נשקפה סכנה לחייו של דגן. עיני המדינה היו נשואות לבלארוס כאשר פורסם שהוא נסע לעבור השתלת כבד דחופה, ובמשך תקופת השיקום הארוכה אחריה. בפניו של ראש המוסד לשעבר ניכרת התקופה הקשה שעבר, אך כאשר נשאל לשלומו ענה באופטימיות: "אני מקווה שזה יהיה מאחוריי".

מי שהיה לצידו של דגן לאורך כל הדרך הוא הרב אלימלך (מיילך) פירר, שליווה את דגן בכל הטיפולים שעבר, בארץ ובחו"ל. ראש המוסד לשעבר לא חשב פעמיים לפני שסיפר: "כשאני רואה את הרב, את הרופא שלי, אני בסדר גמור". בימים אלו מסייע דגן לרב פירר בגיוס תרומות למען מרכז שיקומי חדש.

היחס הקרוב בין השניים ניכר לעין כל, "הרב הוא איש שעוזר לכולם, מרמי ארץ ועד פשוטי עם", אמר דגן, "מי שרוצה לראות באמת שיבוא למשרד שלו ויראה מי מתייצב שם בחדר ההמתנה. הוא גם עוזר לאנשים שלנו לא מעט.

"הרב פירר זה הרב פירר – זה מוסד. אני מחבב מאוד את הרב, הוא התעניין מאוד במה שקורה איתי וגם סייע פה ושם בעצה טובה. זה מספיק, לא?".

דגן עבר באמצע חודש אוקטובר ניתוח להשתלת כבד בבית חולים בבלארוס. ראש המוסד לשעבר בן ה-67 נאלץ לעבור את ההשתלה מחוץ לגבולות מדינת ישראל, היות שלא עמד בקריטריונים הישראליים המאפשרים השתלה כזו רק בגיל 65 ומטה.

מי שחשף את הפרטים בדבר ניתוחו של דגן הוא נשיא בלארוס, אלכסנדר לוקשנקו, שאמר במהלך מסיבת עיתונאים כי ראש המוסד הישראלי עבר בהצלחה את הניתוח בארצו, לאחר שמדינות אחרות כגון שווייץ וארה"ב סירבו לנתחו – דברים שמאוחר יותר הוכחשו על ידי מקורביו של דגן.

שבועיים לאחר הניתוח הוטס דגן חזרה לישראל ואושפז להמשך טיפול ושיקום בבית חולים.