ציפי לבני הגיבה על שריפת ספרו של אמסלם

בעקבות שריפת ספרו של אמסלם, ציפי לבני מגיבה: החברה החרדית מקצינה | מטה אמסלם: בני הישיבות קוראים בשקיקה את דברי

תגובות סוערות במערכת הפוליטית בעקבות טקס שריפת ספרו של חיים אמסלם.

כזכור בשבוע שעבר השיק חבר הכנסת חיים אמסלם את ספרו החדש "בשם התבונה", שהופץ בישיבות ברחבי הארץ. הספר, בו פורש מנהיג "עם שלם" את עמדותיו כלפי הציבור החרדי ותנועת ש"ס, החל לעורר גלים בציבור החרדי וגרר גם תגובות אלימות. בין היתר, הספר הועלה באש.

קרא עוד:

[postim]

כפי שפרסמנו : בישיבת "בית מתתיהו" בבני ברק הועלה ספרו של אמסלם באש על פי הוראת ראש הישיבה במקום. לדברי אחד התלמידים, רבנים ואנשי חינוך רבים הביעו זעזוע לנוכח הפצת עמדותיו "הפסולות" של חבר הכנסת ברחבי עולם התורה וטענו כי "בחורים רבים נחשפים להשקפות הכפרניות של אמסלם".

חשיפת הפרשה כאן – עוררה הדים רבים בתקשורת הכללית – יו"ר התנועה ציפי לבני הגיבה: בעקבות שריפת ספרו של אמסלם היא עוד צעד בהקצנה שעוברת החברה בישראל. הדוגמאות ההיסטוריות של שריפת ספרים צריכות לעורר את כולנו. אם לא נתעורר כך תראה ישראל והקיצונים ישתלטו עלינו. צריך להתעשת ולהתאחד נגדם. זה לא קשור לספר של אמסלם אלא לזכות של כל אחד להביע עמדה.

בתגובה לשריפת הספר והקונטרס שפורסם נמסר, ממטהו של חבר הכנסת אמסלם כי "הספר 'בשם התבונה' אותו כתב הרב חיים אמסלם הפך לאחרונה למצרך המבוקש ביותר בישיבות החרדיות, ואין זה מפתיע שאנשים שעוסקים כל העת בטרור מחשבתי ובשטיפת מוח של אברכים, מוציאים מסמך בזוי, שפל, מלא שקרים (כרגיל יש לומר) שכל כולו לשון הרע.

הספר תולש אחת ולתמיד את מסכת השקרים מעל לפניהם של אנשי ש"ס ומנהיגיה ומציג את האמת הכואבת מול פניהם. על כל ספר שנטען כאילו הושלך, קיימים עשרות ספרים הפזורים בישיבות ובבתיהם של אברכים אשר קוראים אותו בשקיקה, שכן הם צמאים לשינוי ומייחלים לו וכעת הם רואים מעט תקווה. הרב אמסלם הוסמך לרבנות בגיל 20 ושימש כרב שנים ארוכות וכן כיהן כרב הראשי של קהילת ז'נבה.

הוא הרב היחיד בין חברי הכנסת של ש"ס בקדנציה הקודמת וכתב למעלה מ-20 ספרי הלכה. שני בניו הבכורים שירתו בצבא ובנו השלישי משרת כיום ביחידת עילית. לא מפתיע אותנו שהעסקונה החרדית נכנסת ללחץ, ברור לכולם שאמסלם חזק שווה לש"ס חלשה, והם חוששים למעמדם ולכיסם. שום קללה או השמצה לא תעצור את הרב, ב-22 לינואר יחל השינוי האמיתי בחברה הישראלית".

6 תגובות

עפרא לפומיה

לא שווה התייחסות.

שני בניו הבכורים? יש דבר כזה?

כתבת הלל לאמסלם?? גם הרב הראשי לצה"ל פירון היה רב בז'נבה . בנו הרעביי ,
יד ימינו של לפיד . התפוח אפילו ברוח נופל מתחת לעץ שממנו צמח והתפתח !!!

אני חושב ג'רבה, לא ז'נבה. בדקו זאת.

רב ראשי של קהילת ז'נבה, אוה, חבל שלא כתב שהוא הרב הראשי של העולם כולו, ואולי בעצם המשיח.
אז ככה, בויקיפדיה כתוב שהוא היה הרב של הקהילה היהודית הספרדית "היכל הנס" בז'נבה שבשווייץ.
רק שתבינו, אם זה נקרא רב ראשי של ז'נבה אז יש בישראל קרוב ל3000 רבנים ראשיים לישראל.
אבל תעזבו את כל זה, אם הוא צריך שציפי לבני תליץ עליו טוב, אז המצב שלו קשה מאד, אני מאד יוטרד אם לבני תתחיל לדבר בשבחי.

יהודי שפל, שלא נתפלא אם נכדו יטבול לנצרות, ויכרת מגזע היהדות כליל, כבר היה לעולמים….

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *