בעקבות שריפת ספרו של אמסלם, ציפי לבני מגיבה: החברה החרדית מקצינה | מטה אמסלם: בני הישיבות קוראים בשקיקה את דברי

תגובות סוערות במערכת הפוליטית בעקבות טקס שריפת ספרו של חיים אמסלם.

כזכור בשבוע שעבר השיק חבר הכנסת חיים אמסלם את ספרו החדש "בשם התבונה", שהופץ בישיבות ברחבי הארץ. הספר, בו פורש מנהיג "עם שלם" את עמדותיו כלפי הציבור החרדי ותנועת ש"ס, החל לעורר גלים בציבור החרדי וגרר גם תגובות אלימות. בין היתר, הספר הועלה באש.

קרא עוד:

[postim]

כפי שפרסמנו : בישיבת "בית מתתיהו" בבני ברק הועלה ספרו של אמסלם באש על פי הוראת ראש הישיבה במקום. לדברי אחד התלמידים, רבנים ואנשי חינוך רבים הביעו זעזוע לנוכח הפצת עמדותיו "הפסולות" של חבר הכנסת ברחבי עולם התורה וטענו כי "בחורים רבים נחשפים להשקפות הכפרניות של אמסלם".

חשיפת הפרשה כאן – עוררה הדים רבים בתקשורת הכללית – יו"ר התנועה ציפי לבני הגיבה: בעקבות שריפת ספרו של אמסלם היא עוד צעד בהקצנה שעוברת החברה בישראל. הדוגמאות ההיסטוריות של שריפת ספרים צריכות לעורר את כולנו. אם לא נתעורר כך תראה ישראל והקיצונים ישתלטו עלינו. צריך להתעשת ולהתאחד נגדם. זה לא קשור לספר של אמסלם אלא לזכות של כל אחד להביע עמדה.

בתגובה לשריפת הספר והקונטרס שפורסם נמסר, ממטהו של חבר הכנסת אמסלם כי "הספר 'בשם התבונה' אותו כתב הרב חיים אמסלם הפך לאחרונה למצרך המבוקש ביותר בישיבות החרדיות, ואין זה מפתיע שאנשים שעוסקים כל העת בטרור מחשבתי ובשטיפת מוח של אברכים, מוציאים מסמך בזוי, שפל, מלא שקרים (כרגיל יש לומר) שכל כולו לשון הרע.

הספר תולש אחת ולתמיד את מסכת השקרים מעל לפניהם של אנשי ש"ס ומנהיגיה ומציג את האמת הכואבת מול פניהם. על כל ספר שנטען כאילו הושלך, קיימים עשרות ספרים הפזורים בישיבות ובבתיהם של אברכים אשר קוראים אותו בשקיקה, שכן הם צמאים לשינוי ומייחלים לו וכעת הם רואים מעט תקווה. הרב אמסלם הוסמך לרבנות בגיל 20 ושימש כרב שנים ארוכות וכן כיהן כרב הראשי של קהילת ז'נבה.

הוא הרב היחיד בין חברי הכנסת של ש"ס בקדנציה הקודמת וכתב למעלה מ-20 ספרי הלכה. שני בניו הבכורים שירתו בצבא ובנו השלישי משרת כיום ביחידת עילית. לא מפתיע אותנו שהעסקונה החרדית נכנסת ללחץ, ברור לכולם שאמסלם חזק שווה לש"ס חלשה, והם חוששים למעמדם ולכיסם. שום קללה או השמצה לא תעצור את הרב, ב-22 לינואר יחל השינוי האמיתי בחברה הישראלית".