הבית היהודי משנה כיון: בראיון ליומן הצהריים ברדיו 'קול חי' הצהיר בנט: "אלחם למען לומדי התורה" | בנט מבקש להפוך את שירותי הדת למסבירי פנים.

נפתלי בנט, יו"ר מפלגת הבית היהודי, התראיין היום (שני) ליומן הצהריים עם בצלאל קאהן ברדיו 'קול חי'. בראיון התייחס בנט לגיוס החרדים לצה"ל ואמר: "אנחנו נהיה שותף שילחם למען לימוד תורה במדינת ישראל ונילחם נגד חוקים שכופים על שירות. כמו כן, נפתור את הבעיה שיש כאלה שלא לומדים וגם לא משרתים וצריך לחבר אותם לחברה הישראלית ולהכניס אותם למעגל העבודה".

קרא עוד:

[postim]

אין ספק כי מדובר בשינוי כיוון, זאת בעקבות שורת ההתקפות להם זכה בנט מכיוון הציבור החרדי במהלך השבועות האחרונים.

בנט הוסיף כי "מי שלומד תורה שילמד תורה. זאת העמדה שלי מההתחלה. אומנם לאחינו החילונים לא תמיד קל להסביר, אך הדרך שלי להסביר זה שעם ישראל התקיים במשך אלפי שנים בגולה בגלל התורה ודווקא במדינת ישראל אנחנו צריכים לחזק את זה. אני לצערי לא ניחנתי ביכולות של תלמיד חכם וביכולת למסור את נפשי ללימוד תורה. מי שמסוגל לקום מוקדם בבוקר וללמוד, אין דבר יותר קשה מזה – אני אחזק אותו. אבל מי שלא, אני כן מצפה שיכנס לחברה הישראלית".

עם התמיכה בלימוד התורה, בא בנט גם בדרישה למגזר החרדי בכל הקשור לשירותי הדת במדינה: "היום שירותי הדת במדינה הם לא מספיק מסבירי פנים לציבור החילוני והחוויה לפעמים של זוג חילוני שבא להתחתן היא לא חוויה מספיק טובה. אנחנו צריכים לחבק ולהיות מסבירי פנים. הרבנות לא צריכה להיות מכונת ג'ובים אלא היא צריכה להיות מקום למסירות נפש וקידוש ה' אדיר".