מזכירת המדינה האמריקנית הילארי קלינטון התבטאה בחריפות נגד החקיקה בישראל ואמרה כי זו "סכנה לדמוקרטיה" • שרים וח"כים הגיבו בזעם

"אני מציע שבכל מקום נבחרי ציבור יסתכלו קודם כל על הבעיות שיש אצלם בבית", אמר הבוקר (א') השר גלעד ארדן, בכניסה לישיבת הממשלה, בעקבות הביקורת של מזכירת המדינה האמריקנית, הילרי קלינטון, על מהלכי החקיקה והשינויים החברתיים בישראל.

אמש, במסגרת כינוס 'פורום סבן' בוושינגטון, קלינטון הביעה דאגה עמוקה מהחקיקה האחרונה בישראל, לדבריה "החוקים האנטי דמוקרטיים", בפרט מההצעה להגביל את התרומות לארגוני זכויות אדם.

שטייניץ: "היא הגזימה לגמרי"

שר האוצר, יובל שטייניץ, אמר בתגובה לדברים כי הקולות הללו "מוגזמים לגמרי". לדבריו, "ישראל היא דמוקרטיה חיה, ליברלית ונושמת. אני לא מכיר הרבה דמוקרטיות טובות יותר בעולם.

"יש כמובן צורך לעתים לתקן דברים. הנושא של הדרת נשים ושל הפרדת נשים הוא נושא שאינו מקובל לחלוטין ושצריך לשים לו סוף, אבל מכאן ועד הטענה שיש איום על הדמוקרטיה הישראלית – המרחק גדול".

יו"ר ש"ס ושר הפנים אלי ישי, אמר כי "יש כנסת בישראל שמחוקקת, בוחנת ובודקת כל דבר. מדינת ישראל היא המדינה הדמוקרטית היחידה במזרח התיכון. אני מניח שכל מה שייעשה כאן, ייעשה במסגרת החוק ואני לא מוטרד מכך".

אייכלר: "תוצאה של מלשינים מתייוונים"

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ ישראל אייכלר, אמר כי "ההפרזה בתגובה הקלינטונית על הסכנה לדמוקרטיה הישראלית, היא תוצאה של מלשינים מתייוונים המוציאים דיבת הארץ רעה לעיני כל העמים.

"אי אפשר לבוא בטענות ליוונים שבאים לעזרת המתייוונים. זאת הסכנה של קרנות השמאל הקיצוני המגייסים הון עתק ממדינות זרות, נגד העם היהודי בארץ הקודש".

עוד הוסיף אייכלר: "אם אומרים לקלינטון שמדינת ישראל היא איראן ושופטת בג"צ משווה את הכנסת הנבחרת לנאצים, מה אתם מצפים שקלינטון תגיד? השאלה היא מתי יבינו החשמונאים את סכנת המתייוונים, שנחושים להחריב את ארץ ישראל ופועלים לגייס את הגויים נגדה ולהמיט עליה אסון".