יו"ר רבני צוהר והרב הראשי של העיר שוהם יתמודד על תפקיד הרב הראשי לישראל | הרב סתיו יפרוש מרבני צוהר לטובת המרוץ | ומי צפוי להתמודד ולהפתיע?

עכשיו זה סופי רב העיר שהם ויו"ר ארגון רבני צהר, הרב דוד סתיו, הודיע על כוונתו להתמודד למשרת הרב הראשי לישראל ההודעה באה לאחר כמה חודשים שבהם התייעץ עם רבנים בכירים החברים בארגון רבני צהר ואישים בכירים בציבוריות הישראלית, על הצגת מועמדותו למשרת הרב הראשי לישראל בבחירות הקרובות. חושב לציין הרב סתיו ואנשיו חרשו את הארץ במהלך החודשים האחרונים ובין תומכיו הבולטים מר רון חולדאי ראש עיריית תל אביב. לJDN נודע כי הרב סתיו יפרוש בקרוב מארגון רבני צהר לטובת המרוץ.

קרא עוד:

[postim]

הרב סתיו, בעל כושר לרב עיר ומכהן כרב עיר שוהם ובעל כושר לדיינות מטעם הרבנות הראשית לישראל. "קצת קשה יהיה לראות את הרב הראשי לישראל הבא עם סנדלים תנכיות" אומרים היום גורמים ברבנות הראשית לישראל. כזכור בציבור הדתי לאומי רצים גם הגר"א איגרא שליט"א שהוא דיין בבית הדין הגדול במינוי זמני הגר"א איגרא טען כי נשיא בית הדין הגדול והראשון לציון הגר"ש עמאר תומך בו אולם בJDN נחשף דבר הדיל שבין הגר"ש עמאר לרב סתיו. ומאז הגר"א איגרא יודע כי לא בטוח שש"ס תתמוך במועמדתו. הגר"א איגרא רץ כרגע ללא תמיכת הציונית הדתית וללא תמיכת גדולי ישראל החרדים. כך שסיכוייו מוטלים בספק.

הרב סתיו מתחייב לעסוק בתחום הגיור והנישואים במדינת ישראל, ובעבר אמר: "בכל שנה יותר ויותר ישראלים צעירים אמרו לנו שבלי צהר הם היו בוחרים, חלילה, לוותר כליל על חופה וקידושין, ובמקום זאת היו מתחתנים בקפריסין או אצל עורך דין".

הרב סתיו ניסה להיכנס למעונם של גדולי ישראל אולם עד עתה הוא נתקל בסירוב. לרבנים החרדים איתם הוא ניסה להיפגש הוא מציג את הייחוס החרדי שלו כבנש"ק. באם הבית היהודי יזכה לתמיכה רחבה בציבור סביר להניח שהגוף הבוחר ישתנה ואז הרב סתיו יגדיל את סיכוייו. מנגד נשמעים בכירים בציונית הדתית הארוטודכסית המתנגדים בתוקף למינויי של הרב סתיו בשיחה עם JDN הם אומרים :" הראי"ה קוק זצ"ל הקים את הרבנות כמקום שישמש את כלל ישראל וגם החרדים יראו בו בית. הרב סתיו ירחיק את הציבור החרדי ויהפוך את הרבנות כגוף השייך לפלג מסיום בתוך הציונות הדתית יש למצוא מועמד מוסכם גם על גדולי ישראל החרדים".

מתמודדים נוספים הם הגר"י שפירא ראש ישיבת מרכז הרב וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל ובנו של הרב הראשי לישראל הגר"א שפירא זצ"ל. כן מתמודד הרב דוד לאו רב העיר מודיעין בנו של הגרי"מ לאו רב העיר תל אביב יפו, הרב הראשי לשעבר וחתנו של הרב יצחק רלב"ג חבר מועצת הרבנות הראשית לישראל.

אולם, מי שמסתמן כי עתיד להפתיע הוא הגאון רבי יצחק דוד גרוסמן שליט"א הרב גרוסמן נחשב כבעל הסיכויים הגדולים ביותר שכן הוא מגשר בין דתיים לחילוניים בין חרדים לדתיים לאומיים וברגע המבחן הוא יזכה לתמיכתו של מרן הגר"ע יוסף שליט"א. קשריו עם הנהגת ש"ס ועם בית הגר"ע יהפכו כל דיל ויבטיחו את סיכוייו.