ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו יודיע על הקדמת הפריימריז בתנועה > הנפגע העיקרי: השר סילבן שלום, שהודיע על רצונו להתמודד לתפקיד

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו צפוי להודיע בקרוב על הקדמת הפריימריז בתנועת הליכוד, כאשר הבחירות ייערכו בסוף חודש ינואר.

במועד זה תכננו בתנועה לערוך את הבחירות למועצות הסניפים של הליכוד ברחבי הארץ, עובדה שעשויה לחסוך לקופה מיליוני שקלים.

המהלך של נתניהו הצליח להפתיע את כל הנוגעים בדבר. הוא מגיע, על פי הפרשנים, על רקע הפופולאריות שצובר נתניהו בחודשים האחרונים, הן מצד הציבור הכללי והן בקרב מתפקדי הליכוד.

מוקדם יותר הערב, נתניהו עדכן את שרי הליכוד אודות ההכרזה הצפויה. להערכתו של ראש הממשלה, הבחירות הכלליות לכנסת ייערכו רק בעוד כשנתיים, אולם מהלך זה נועד לשמר את מעמדו לעת עתה בתוך הנהגת הליכוד.

הנפגע העיקרי של המהלך המפתיע הוא השר סילבן שלום, שהודיע בעבר על רצונו להתמודד מול נתניהו על ראשות הליכוד. סביר להניח כי שלום ינסה לטרפד את המהלך ולצייר אותו כ"מחטף" לא ראוי.

יצוין כי בבחירות הפנימיות בתנועה, תתקיים הצבעה רק על זהות היו"ר הבא, ולא יתקיימו בחירות לרשימת הליכוד המלאה לכנסת.

איפה נתניהו ואיפה לבני

בהזדמנות זאת, חברי הליכוד לא פספסו את ההזדמנות כדי 'לעקוץ' את יו"ר קדימה ציפי לבני. "נתניהו מוכיח כי הוא לא חושש מבחירות", אמרו בתנועה. "בזמן שציפי לבני דוחה את הפריימריז ובורחת מבחירות, הוא רוצה להקדים את כולם, ולמנוע עוד פריימריז לפני הבחירות הכלליות. נתניהו רוצה לגמור עם זה. ככל הנראה יש לו תוכניות גדולות בעתיד הקרוב".

נתניהו נמצא במצב פוליטי טוב, וגם סקרי דעת הקהל מבטיחים כי הליכוד ירכיב את הממשלה הבאה כאשר ייערכו בחירות כלליות.

הבחירות בליכוד

באסיפת מרכז הליכוד הבאה צפויים חברי המרכז להחליט: האם להשאיר את הכוח בידי המתפקדים או להעביר אותו בחזרה לידיהם, כפי שהיה נהוג בעבר.

מי שהעביר את הכוח לידי המתפקדים היה לא אחר מאשר בנימין נתניהו, בזמן שחשש מכוחם של חברי המרכז, שהיוו עליו איום.

חברי המרכז אמורים להחליט למי יהיה הכוח המשפיע והקריטי בתוך התנועה, וכיוון שמי שמצביע הם חברי המרכז בעצמם, לא צריך לנחש מה תהיה החלטתם.