סערה במערכת הפוליטית: יו"ר הכנסת רובי ריבלין תוקף את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט | במערכת הצבאית חושפים: אולמרט רכש צוללות בניגוד לצרכים של הצבא.

גל התקפות חסר תקדים כנגד אהוד אולמרט ראש הממשלה לשעבר של מדינת ישראל בעקבות דבריו נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

קרא עוד:

[postim]

יו"ר הכנסת רובי ריבלין הגיב היום לדברי אולמרט: "איש מפוקפק מוסרית מטיף לנו מוסר, מכין את הקמפיין לראשות הממשלה". בעניין הרכבה של הקואליצייה הבאה הזהיר יו"ר הכנסת: "או מפלגת שלטון גדולה או שנאלץ לבנות שלשה הרכבים שונים של קואליצייה: לתקציב, לנושא המדיני ולסוגיית השוויון בנטל".

את הדברים אמר יו"ר הכנסת במפגש שקיים בצהרים (ראשון) עם תא הסטודנטים של הליכוד באונ' העברית, ואמר: "ראש ממשלה לשעבר שמפוקפק מבחינה מוסרית מופיע בטלוויזיה כראש ממשלה מיועד, ומטיף לנו כיצד להתנהג מוסרית. הופעתו ביום שישי האחרון, הייתה חלק ממסע הבחירות שלו לכנסת ה-20, מתוך הנחה שהבחירות הללו קרובות יותר ממה שנראה".

"ההתמודדות של אולמרט לראשות הממשלה יוצרת אצלו תעוזה להציב מכשולים מוסריים וציבוריים לראש הממשלה נתניהו, כבר בשלב זה".

ריבלין התייחס גם לקואליציה הבאה שירכיב נתניהו: "כל אדם שמתמצא בנבכי הפוליטיקה מבין שיש שלשה נושאים שיעמדו על שולחן הכנסת הבאה: נושא התקציב, הנושא המדיני וחוק טל. לאחר הבחירות, שלשת הנושאים הללו יידרשו הכרעה דחופה וברורה, ונצטרך לכל אחד מהם הרכב קואליציה אחר. הבעיה היא, שאין אפשרות להקים שלש קואליציות, אלא אחת שתיתן מענה לשלשת הנושאים. כדי לטפל בשלשת הנושאים, יש צורך במפלגת שלטון גדולה או שנתניהו ייאלץ להכין שלשה הרכבים של קואליציה: לתקציב, לנושא המדיני ולחוק טל. הליכוד צריך לחתור לארבעים מנדטים כדי שנוכל להקים קואליציה שיהיה בכוחה לטפל בשלשת הנושאים". דברי ריבלין.

הערב חושף ערוץ 10 כי בצה"ל לא שבעי רצון מדבריו של אולמרט וחושפים כי בזמן כהונתו של אולמרט נרכשו צוללות בניגוד לצרכי הצבא.