מסתמן: הושגה פשרה בין הרופאים למשרד האוצר

מסמך שגיבשו המגשרים בין הרופאים לאוצר מביא בשורה חדשה: הרופאים יפסיקו להתלונן ויתחילו לעבוד > חלק מהרופאים עדיין לא מרוצים > כל הפרטים

העיקר הבריאות: נדמה כי הבוקר (ג') מחאת הרופאים שהעסיקה את המדינה בחודשים האחרונים, עשויה להתפוגג. שני המגשרים שנכנסו לתמונה בשבועות האחרונים גיבשו מסמך עקרונות בין נציגי המתמחים למשרד האוצר.

ל-JDN נודע כי חלק מהרופאים כבר קיבלו את ההסכם שגובש ומשכו את מכתבי ההתפטרות שלהם, כאשר הם חוזרים לעבודה סדירה.

מנגד, רופאים אחרים עדיין בודקים את התנאים החדשים ובוחנים לעומק כל סעיף וסעיף. לדבריהם, אין במסמך הפשרה בשורה של ממש עבורם, אך הם מבינים כי זה המקסימום שהם יכולים לדרוש לעת עתה. "אולי לא נוכל לבקש יותר עכשיו, אבל אנחנו מקווים שהציבור וגם האוצר מבינים כי תנאי העסקה שלנו מחפירים", אמר אחד הרופאים לתקשורת. "אז בינתיים אנחנו מקבלים את הפשרה, אבל מקווה שבעתיד נוכל לשפר יותר את התנאים".

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ומנכ"ל משרד הבריאות פרופ' רוני גמזו, מברכים ומתייצבים מאחורי מסמך העקרונות החשוב.

מדובר בהסכם המתמקד בשיפור תנאי העבודה וההשתכרות של מומחים צעירים ומתמחים, לצד קביעת מנגנון של בדיקת ההסכם במחצית תקופתו, באופן המאפשר תיקונים מוסכמים ושיתוף המתמחים והמומחים הצעירים באופן פעיל בתהליך. בכך הושגו המטרות ונוצר אופק משמעותי למתמחים ולמומחים הצעירים.

סגן שר הבריאות הביע תקוותו כי אישור ההסכם שהתגבש יביא לחיזוק הרפואה הציבורית בישראל ולדף חדש במערכת הבריאות, לטובת הרופאים ולרווחת ציבור החולים.

מנכ"ל משרד הבריאות קורא לכל הרופאים, המתמחים והמומחים, במרכז ובפריפריה, לתמוך במסמך העקרונות שנוסח ובהישגים שהושגו.

"מדובר בהישגים טובים לרופאים המתמחים ולמומחים הצעירים, ובעיקר לרפואה הציבורית", אמרו במשרד הבריאות. "מסמך העקרונות משלים את ההסכם שנחתם עם ההסתדרות הרפואית בישראל ומהווה חיזוק נוסף למערכת הרפואה הציבורית".

משרד הבריאות קורא לכלל הרופאים לשוב לעבודה סדירה ואיכותית, לטובת החולים שכה זקוקים להם.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *